لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۱

اقتصاد آمریکا با سرعتی فراتر از انتظارات قبلی رو به بهبودی است


اسکناس های دلار-آرشیو
اسکناس های دلار-آرشیو

روند بازگشایی اقتصادی در ایالات متحده از آن چه که انتظار می رفت سریعتر است و صاحبان کسب و کار در تلاش برای جذب میلیون ها نیروی کار هستند.

با کمرنگ شدن همه گیری کووید-۱۹، میزان مسافرت، خرید، شرکت در مراسم عمومی، دیدار با دوستان و اقوام، و غذا خوردن در رستوران‌ها افزایش یافته و در نتیجه نیاز به نیروی کار بیشتر شده است.

بسیاری از صاحبان مشاغل خواهان افزودن به کارکنان خود هستند، در حالی که بسیاری افراد بیکار هم به دنبال یافتن شغلی بهتر از شغل قبل از همه گیری هستند. همچنین کمبود مراکز نگهداری از کودکان با قیمت مناسب و یا ترس از همه گیری دوباره و تصمیم به بازنشستگی زودرس، از جمله عواملی هستند که میزان اشتیاق به بازگشت به کار را کاهش می دهد.

اما به هر حال اقتصاد به سرعت و به شکل سالمی در حال بهبود است و شرکت ها به دنبال جذب نیروی کار بیشتری هستند.

مردم هم با دریافت کمک های مالی از طرف دولت، هزینه های خود را افزایش داده و با آسایش فکری بیشتری برای اقامت در هتل و مراکز تفریحی اقدام می کنند و صنایع خدماتی از جمله بانک داری و خرده فروشی و حمل و نقل به سرعت در ماه مه گسترش یافته اند.

سرعت و قدرت بهبود کلی اقتصاد با کمک های مالی دولتی و افزایش میزان واکسیناسیون همه را غافلگیر کرده است و اقتصاددانان انتظار رشد اقتصادی ۹ درصدی را دارند، اگرچه چنین رشدی باعث ترس از تورم هم می شود.

تعداد افرادی که کمک هزینه بیکاری دریافت می کردند کاهش یافته است، اما هنوز پانزده میلیون نفر کمک هزینه بیکاری از دولت دریافت می کنند

XS
SM
MD
LG