لینکهای قابل دسترسی

شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۵

رشد اقتصادی ایالات متحده سریع تر شده


گزارش وزارت بازرگانی‌ آمریکا از رشد اقتصادی بهتر و سریع تر از روندی حکایت می کند که بیشتر کارشناسان اقتصادی پیش بینی کرده بودند

رشد اقتصادی سالانه ایالات متحده ۲ و ۸ دهم درصد نرخ رشد اقتصاد این کشور در ماه ژوییه، اوت و سپتامبر بوده که سرعت آن اندکی بیشتر از چهار ماهه گذشته است.

گزارش وزارت بازرگانی روز پنجشنبه (۷ نوامبر) ایالات متحده از رشد اقتصادی بهتر و سریع تر از روندی حکایت می کند که بیشتر کارشناسان اقتصادی پیش بینی کرده بودند.

داده های این وزارتخانه مربوط به پیش از تعطیلی اخیر دولت ایالات متحده است و انعکاس دهنده تاثیر منفی این تعطیلی بر رشد اقتصادی کشور نیست.

انتشار گزارش جداگانه ای حاکی از آن است که تعداد آمریکاییان که هفته گذشته درخواست دریافت بیمه مزایای بیکاری کرده بودند با کاهش ۹ هزار نفر به ۳۳۶ هزار نفر رسيده است.

کارشناسان دولت گزارش ماهانه بیکاری را روز جمعه منتشر می کنند.

کارشناسان اقتصادی در مصاحبه با شبکه خبری بلومبرگ پیش بینی کردند که اقتصاد ایالات متحده در ماه اکتبر شاهد حدود ۱۲۰ هزار شغل جدید خواهد بود، رقمی که کمتر از ماه گذشته است. آنها همچنین می گویند انتظار می رود نرخ بیکاری در گزارش ماه اکتبر اندکی افزایش یافته باشد و به ۷ و ۳ دهم درصد برسد.
XS
SM
MD
LG