لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۱

تصویب مقررات جدید برای سیگارهای الکترونیک


در سال های اخیر، در حالی که مبارزه با سیگار در آمریکا شدت می گرفت، سیگارهای الکترونیکی وارد بازار شد و سازندگان آن را به عنوان گزینه ای برای سیگارهای سنتی معرفی کردند.

اما بر اساس قانون فدرال جدیدی که روز پنجشنبه صادر شد، این نوع سیگار و نیز سیگارهای برگ و دست پیچ، مشمول مقررات سیگارهای عادی خواهند بود.

به موجب قانون جدید، تمامی فرآورده های تنباکو که پس از فوریه ۲۰۰۷ وارد بازار شده است و در حال حاضر مقرراتی برای آنها وجود ندارد، باید به تایید سازمان نظارت بر مواد غذایی و داروی آمریکا برسد. پیش از سال ۲۰۰۷، صنعت سیگار الکترونیک عملا وجود نداشت. مقررات جدید سیگارهای برگ را نیز در بر می گیرد.

قانون جدید همچنین فروش فراورده های تنباکو را به افراد زیر ۱۸ سال ممنوع می کند و ایجاب می کند هشدار های بهداشتی روز تمام سیگارها و نیز در تبلیغات قید شود.

در گزارشی که در روزنامه یو اس ای تودی منتشر شده است به نقل از یک کارشناس حامی صنعت سیگارهای الکترونیک گفته می شود اعمال مقررات جدید در مورد این سیگارها - با هر طعم و میزان نیکوتین- یعنی اینکه برای همه سیگارهای الکترونیکی باید درخواست جداگانه ای به مقامات فدرال داده شود که هزینه هرکدام از این درخواست ها ممکن است یک میلیون دلار یا بیشتر باشد.

با این حال یک فعال مخالف تنباکو با استقبال از مقررات جدید می گوید که مصرف کنندگان باید بدانند که چه ماده ای را وارد ریه های خود می کنند.

سیگار یکی از عوامل اصلی ابتلا به سرطان ریه است که بسیاری از مبتلایان به این نوع سرطان پس از تشخیص این بیماری، ممکن است با توجه به درمان های فعلی موجود پنج سال هم عمر نکنند.

XS
SM
MD
LG