لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۵

توصیه‌های جدید دولت آمریکا برای پیشگیری از ابولا


مرکز دولتی کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا، یک رشته دستورات جدید برای رسیدگی کردن به نیروهای پزشکی که از کشورهای ابولا زده در غرب آفریقا باز می گردند، تعیین کرد.

مقررات جدید در شرایطی اعلام می شود که دولت باراک اوباما با دولت های ایالتی در این زمینه اختلاف پیدا کرده است. دولت های ایالتی اخیرا برای پزشکان و پرستارانی که پس از درمان بیماران ابولا در غرب آفریقا به آمریکا باز می گردند، قرنطینه های اجباری تعیین کرده اند.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه به طور روشن دولت های ایالت های نیویورک و نیوجرسی را به خاطر مقررات قرنطینه پزشکان و پرستاران سرزنش نکرد، اما او گفت هر سیاستی که برای حفاظت آمریکاییان از ابولا تعیین می شود، باید بر اساس علم باشد و پیامدهای فراگیرتر آن سیاست ها را در نظر بگیرد.

ارنست، پرستاری را که پس از رسیدگی به بیماران ابولا در غرب آفریقا به ایالت نیوجرسی در آمریکا بازگشت، قهرمان خواند. ایالت نیوجرسی این پرستار را مجبور کرد که در یک چادر در قرنطینه باشد. این اقدام باعث خشم کارشناسان پزشکی شد که گفتند تصمیم ایالت نیوجرسی غیرانسانی و غیرضروری است.

در ایالت نیویورک، همسایه ایالت نیوجرسی، پزشکی که پس از مداوای بیماران ابولا از غرب آفریقا به این ایالت بازگشت، مشخص شد که ابولا گرفته است. او پیش از آنکه تشخیص داده شود ابولا دارد، در نیویورک به رستوران رفته بود و از متروی این شهر استفاده کرده بود.

از سوی دیگر، جواب آزمایش ابولا یک کودک پنج ساله پس از آنکه از گینه به نیویورک آمد، منفی بود. او دارای تب خفیف بود. تب و حالت تهوع از جمله علائم بیماری ابولا هستند.

دولت باراک اوباما با درخواست ها برای ممنوعیت سفر به کشورهای ابولا زده یا قرنطینه اجباری مسافران آن کشورها مخالفت کرده است و می گوید این اقدامات مانع مبارزه با منشاء شیوع ابولا در غرب آفریقا می شود.

مقررات جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا تنها توصیه است و دولت فدرال نمی تواند ایالت ها را مجبور به پذیرش آنها کند.

XS
SM
MD
LG