لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۰

یک پزشک در نیویورک ابولا دارد


حضور رسانه ها بیرون خانه کریگ اسپنسر
حضور رسانه ها بیرون خانه کریگ اسپنسر

یک پزشک اهل شهر نیویورک که اخیرا بیماران مبتلا به ابولا را در کشور گینه درمان می کرد، اولین فردی است که پزشکان در شهر نیویورک تشخیص داده اند که ویروس ابولا دارد.

بیل د بلاسیو، شهردار نیویورک در یک کنفرانس خبری شبانه این مورد را تایید کرد. او گفت دکتر کریگ اسپنسر در محیط قرنطینه قرار گرفته و دلیلی برای هراس وجود ندارد.

او گفت: «ابولا بیماری ایی است که به سختی منتقل می شود. تنها از طریق تماس با خون و دیگر ترشحات بدنی افراد منتقل می شود و از طریق تماس معمولی انتقال نمی یابد. خطری اصلا نیویورکی هایی را که در معرض ترشحات فرد بیمار نبوده اند، تهدید نمی کند.»

دکتر اسپنسر روز پنجشنبه به سازمان خیریه «پزشکان بدون مرز» - جایی که او برای آن کار می کرد - گفت تب بالا و حالت تهوع دارد، اینها دو نشانه بیماری ابولا است.

مسوولان اکنون به دنبال افرادی هستند که با اسپنسر تماس داشته اند. او چهارمین فرد در خاک آمریکا، و اولین فرد در شهر نیویورک است که تشخیص داده شده ابولا دارد.

پیشتر در روز پنجشنبه، مالی در غرب آفریقا اولین مورد ابولا در این کشور را گزارش داد. بسیاری هشدار می دهند که این مورد می تواند مانع عمده ای بر سر تلاش ها برای مهار ویروس ابولا باشد.

XS
SM
MD
LG