لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۱

قرنطینه چهار عضو خانواده مرد مبتلا به ایبولا در آمریکا


مسئولان بهداشت در ایالت تگزاس در جنوب آمریکا، ۸۰ نفر را به دلیل احتمال ابتلا به ویروس خطرناک ایبولا تحت نظر گرفته‌اند، از جمله بیش از ۱۸ نفری که با یک مرد لیبریایی مبتلا به این ویروس تماس مستقیم داشتند؛ او نخستین فردی در آمریکا است که مبتلا به ویروس ایبولا تشخیص داده شد.

سخنگوی اداره بهداری دالاس گفت در هیچکدام از کسانی که تحت مراقبت‌های پزشکی قرار گرفته‌اند، عوارض بیماری دیده نشده است.

مقامات این اداره همچنین دستور داده‌اند چهار عضو نزدیک خانواده مرد مبتلا به ویروس ایبولا – که توماس اریک دونگان معرفی شده است – قرنطینه شوند.

در لندن، روز پنجشنبه، وزیر امور خارجه بریتانیا خواست برای مبارزه با شیوع ایبولا، که جان بیش از ۳۳۰۰ نفر را در غرب آفریقا گرفته است، اقدامی قاطع صورت گیرد.

فیلیپ هاموند در کنفرانس بررسی اپیدمی ایبولا و راه‌های مبارزه با آن گفت چنین اقدامی می‌تواند جان صدها هزار انسان را نجات دهد و از گسترش بحران و از کنترل خارج شدن آن جلوگیری کند.

او در ادامه گفت بریتانیا کار ایجاد یک مرکز درمانی ۹۲ تختی در فری تاون، پایتخت سیرالئون، را به عنوان بخشی از وعده خود به افزودن ۷۰۰ تخت جدید در کشور، آغاز کرده است.

این کنفرانس را بریتانیا و سیرالئون برای برجسته ساختن دامنه شیوع ایبولا و لزوم حمایت بین‌المللی در آستانه جلسه اعانه دهندگان در اواخر ماه اکتبر، ترتیب دادند.

سازمان جهانی بهداشت تخمین می‌زند ویروس ایبولا بیش از ۷۱۰۰ نفر را آلوده کرده است؛ تقریبا همه موارد در سیرالئون، گینه و لیبریا دیده شده‌اند.

XS
SM
MD
LG