لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۵۸

نخستین فرد مبتلا به ایبولا در آمریکا قرنطینه شد


فرماندار ایالت تگزاس در جنوب ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد علاوه بر فردی که به ویروس ایبولا مبتلا شده است، برخی از افراد و کودکانی که با او در تماس بودند نیز هم‌اینک در بیمارستانی در شهر دالاس در قرنطینه بسر می‌برند.

ریک پری همچنین گفت کودکان برای یافتن علائمی از ایبولا تحت مراقبت‌های پزشکی هستند، و مسئولان بهداشت در جستجوی افراد دیگری هستند که با این مرد لیبریایی تماس داشتند؛ او نخستین کسی است که در آمریکا مبتلا به ایبولا تشخیص داده شده است.

مدیر انجمن لیبریایی‌ها در دالاس فورث ورث، در ایالت تگزاس، به صدای آمریکا گفت انجمن مهاجران لیبریایی را تشویق می کند اگر می‌پندارند که ممکن است در معرض ویروس مرگبار ایبولا قرار گرفته باشند، با مراکز کنترل بیماری در آمریکا تماس بگیرند.

این بیمار، که نخستین مورد ابتلا به ایبولا در ایالات متحده است و تاکنون معرفی نشده، از روز یکشنبه در یک بیمارستان محلی قرنطینه شده است. یک مقام مسئول امور بهداشتی در تگزاس به خبرنگاران گفت وضعیت بیماری او جدی، اما پایدار است.

عقیده بر این است که وی در لیبریا به ویروس آلوده شده است و چند روز پس از ورود به دالاس در روز ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور ماه)، بروز علائم بیماری در وی شروع شد.

مدیر مراکز آمریکایی کنترل بیماری گفت تردیدی نیست که مسئولان، ویروس را مهار خواهند کرد.

ایبولا تاکنون جان نزدیک به ۳۱۰۰ نفر را گرفته و بیش از ۶۵۰۰ نفر را در غرب آفریقا آلوده کرده است.

وزارت دفاع ایالات متحده، پنتاگون، روز سه‌شنبه اعلام کرد ۷۰۰ سرباز آمریکایی را جهت کمک به لیبریا در مقابله با شیوع اپیدمی ایبولا به آنجا اعزام خواهد کرد. آنها به ساختن مراکز درمان کمک خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG