لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۰

درخواست بودجه بیشتر از کنگره آمریکا برای مقابله با ابولا


کاخ سفید گفتگوی مقدماتی با سنای کشور را در باره تامین بودجه اضافی برای مقاله با ابولا آغاز کرد. این بودجه به گفته منابع کنگره علاوه بر صدها میلیون دلاری است که تاکنون برای مقابله با ویروس مرگبار ابولا اختصاص داده شده است. شماری از جمهوری خواهان کنگره سیاست دولت اوباما در برخورد با بیماری ابولا را مورد انتقاد قرار داده اند.

سناتور دموکرات، باربارا میکولسکی رئیس کمیته تخصیص بودجه در سنا روز دوشنبه اعلام کرد گفتگوی کامل در این باره روز ۶ نوامبر، دو روز پس از برگزاری انتخابات میان دوره ای در کمیته سنا آغاز می شود.

دولت اوباما در ارتباط با برخورد درست با مشکل ابولا بشدت مورد انتقاد قرار گرفته و پرزیدنت اوباما روز جمعه ران کلاین، استراتژیست حزب دموکرات را به عنوان هماهنگ کننده واکنش ها ی دولت فدرال به بیماری ابولا منصوب کرد.

قانونگذاران از هر دو حزب از دولت اوباما می خواهند با اعمال محدودیت سفر از سه کشور غرب آفریقا که کانون این بیماری است مانع از بروز آن در آمریکا بشود.

دولت اوباما در برابر این درخواست مقاومت می کند با این استدلال که منع سفر به این سه کشور مانع از کمک رسانی پزشکی به نیازمندان درمان خواهد شد.

روز سه شنبه پرزیدنت اوباما از جان بینر رئیس مجلس نمایندگان، نانسی پلوسی رهبر اقلیت دموکرات در مجلس نمایندگان، سناتور جان رید رهبر اکثریت دموکرات سنا دعوت کرد بحران ابولا را مورد بررسی قرار دهند.

XS
SM
MD
LG