لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۷

سخنگوی کاخ سفید: با ایران رابطه مخفیانه نداریم


کاخ سفید آمریکا روز دوشنبه گزارش روزنامه اسرائیلی یدیعوت آخرونوت، را رد کرد که واشنگتن را به مذاکره مخفیانه با تهران در مورد عدم مشارکت آمریکا در جنگ احتمالی اسرائیل با ایران متهم می کرد.

جی جارنی، سخنگوی کاخ سفید که در سفر کمپین انتخاباتی باراک اوباما ، رئیس جمهوری آمریکا را همراهی می کرد، در اوهایو به روزنامه نگاران گفت: «این گزارش غلط است، کاملا غلط است. این گزارش اشتباه است و ما درباره فرضیات بحثی نداریم.»

یدیعوت آخرونوت، پرخواننده ترین روزنامه اسرائیل پیشتر نوشته بود که واشنگتن از طریق دو کشور اروپایی نامشخص، سعی کرده این پیغام را به گوش تهران برساند که در صورت حمله نظامی اسرائیل به ایران، ایالات متحده آمریکا درگیر جنگ نخواهد شد.

باراک اوباما، که در پی پیروزی دوباره در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا در ماه نوامبر است، بارها بر تعهد آمریکا به امنیت متحد نزدیکش اسرائیل و جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی تاکید کرده است. آقای اوباما در عین حال اسرائیل را به خودداری از هرگونه حمله نظامی علیه تاسیسات اتمی ایران ترغیب می کند تا دیپلماسی و تحریم های اقتصادی بر ایران تاثیر بیشتری بگذارد.
XS
SM
MD
LG