لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۳

دموکرات‌ها دو جلسه دیگر بررسی اعتبارنامه وزرای پیشنهادی ترامپ را لغو کردند


چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات های سنا در خارج از جلسات کمیته، در راهروی کنگره.
چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات های سنا در خارج از جلسات کمیته، در راهروی کنگره.

در حالیکه جلسه بررسی اعتبارنامه گزینه ترامپ برای وزارت دادگستری با طول دادن سخنرانی دموکرات ها به روز چهارشنبه موکول شد، سناتورهای دموکرات با عدم حضور در جلسه دو وزیر پیشنهادی دیگر، این دو جلسه را نیز لغو کردند.

قرار بود در جلسه کمیته مالی سنا به اعتبارنامه «تام پرایس» برای وزارت بهداشت و «استیو منوشین» برای وزارت دارایی رسیدگی شود اما دموکرات ها گفتند قبل از بررسی اعتبارنامه این دو، نیاز به اطلاعات بیشتری دارند.

آقای پرایس نماینده جمهوریخواه از جورجیا است و آقای منوشین هم یک بانکدار سرشناس است.

دموکرات ها گفتند تا اطلاعات بیشتر درباره این دو نامزد داده نشود، در جلسه حضور نخواهند داشت. اقدامی که اعتراض جمهوریخواهان را در پی داشت.

اورین هتچ رئیس کمیته مالی سنا درباره اقدام دموکرات ها گفت آنها اینطور رفتار می کنند چون علاقه ای به رئیس جمهوری ندارند... این رقت‌بارترین چیزی است که در همه دوره سناتوری ام دیده ام. رفتار آنها شبیه احمقهاست.

در مقابل شرود براون، سناتور دموکرات اوهایو گفت رئیس جلسه در حالی انتظار دارد ما به این دو گزینه رای بدهیم که شناختی نداریم.

تعویق جلسه وزیر دادگستری

در حالیکه قرار بود کمیته قضایی سنای آمریکا روز سه شنبه رای گیری برای اعتبارنامه جف سشنز، گزینه دونالد ترامپ را برای وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا انجام دهد، سناتور های دموکرات با سخنرانی های طولانی، رای گیری را به تاخیر انداختند.

چاک گراسلی رئیس کمیته قضایی سنای آمریکا عصر سه شنبه ۱۲ بهمن اعلام کرد این کمیته برای روز چهارشنبه دوباره تشکیل جلسه خواهد داد.

بررسی اعتبارنامه جف سشنز به یکی از جلسات پر حاشیه بررسی اعتبارنامه وزرای پیشنهادی دولت ترامپ تبدیل شده است. برخی از سناتورهای دموکرات می گویند او صلاحیت لازم را برای سمت دادستانی کل ندارد. آقای سشنز که بیش از دو دهه سناتور بوده، از سوی ترامپ برای دادستانی کل که انتخاب شده است.

تاکنون تنها چند وزیر پیشنهادی ترامپ توانسته اند از سنا رای اعتماد بگیرند که از جمله آنها جان کلی وزیر امنیت داخلی و الاین چائو وزیر راه هستند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG