لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۱

قانونگذاران آمریکا مذاکرات را دوشنبه ادامه می دهند


قانونگذاران آمریکا روز دوشنبه برای رسیدن به توافق بر سر سقف بدهی های دولت آمریکا و بازگشایی بخش های تعطیل شده آن کار می کنند. روز دوشنبه در آمریکا تعطیل عمومی است.

بخش هایی از دولت آمریکا حدود ۲ هفته است که تعطیل شده و تا زمانی که مجلس نمایندگان با مجلس سنا و همچنین با رئیس جمهوری آمریکا بر سر بودجه دولت به توافق نرسند، این وضعیت ادامه خواهد داشت.

روز یکشنبه سناتور هری رید، رهبر اکثریت دموکرات مجلس سنا گفت با میچ مککانل، رهبر جمهوریخواهان در سنا گفتگوی «سازنده ای» داشته است و برای حل مشکلات پیش آمده «خوشبین» است.

دموکرات ها خواهان افزایش سقف بدهی های دولت هستند تا با این اقدام تاریخی که به مذاکرات دوباره در این باره نیاز است را به تاخیر بیاندازند. آنها همچنین خواهان لایحه تامین بودجه کوتاه مدت دولت هستند تا فعالیت های بخش های تعطیل شده آن از سر گرفته شود.

از سوی دیگر جمهوریخواهان خواستار افزایش کمتر سقف بدهی ها و همچنین کاهش بیشتر بودجه برنامه های دولت فدرال هستند.

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول روز یکشنبه به شبکه تلویزیونی ان بی سی گفت عدم افزایش سقف بدهی های دولت می تواند خطر یک رکود اقتصاد جهانی دیگری را افزایش دهد.

عدم افزایش به موقع سقف بدهی های دولت آمریکا می تواند باعث تاخیر در بازپرداخت وام ها شود و هزینه دریافت وام های آتی را افزایش دهد.

XS
SM
MD
LG