لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۹

خاکستر فیدل کاسترو در سانتیاگو دفن شد


خاکستر فیدل کاسترو، رهبر سابق کوبا طی مراسمی که خبرگزاری فرانسه آن را «ساده» خواند، در گورستانی در سانتیاگو، دومین شهر بزرگ کوبا صبح روز یکشنبه دفن شد. چند نفر از رهبران خارجی در این مراسم حضور داشتند.

هزاران نفر از مردم کوبا و حامیان انقلاب کمونیستی در این جزیره در آخرین روز از مراسم وداع با فیدل کاسترو رهبر سابق این کشور شرکت کردند.

روز شنبه تابوت کوچک حاوی خاکستر او با اسکورت خودروهای نظامی به "سانتیاگو" دومین شهر بزرگ کوبا که در جنوب شرقی کشور واقع است، منتقل شد.

دیلما روسف و لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا روسای جمهوری سابق برزیل و مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا از جمله افرادی بودند که روز شنبه در مراسم ورود تابوت به سانتیاگو حضور داشتند.

کاروان نظامی حامل تابوت حاوی خاکستر فیدل کاسترو
کاروان نظامی حامل تابوت حاوی خاکستر فیدل کاسترو

رئیس جمهوری فعلی کوبا نیز می گوید برادرش وصیت کرده که از تبدیل محل دفن او به آرامگاه و بارگاهی برای بازدید عموم خودداری کنند.

رائول کاسترو گفت کوبا نامیدن خیابان ها و بناهای یادبود به نام رهبر سابق کوبا و همچنین ساختن مجسمه ها به یاد او را منع می کند.

سانتیاگو
سانتیاگو

فیدل کاسترو رئیس جمهوری سابق کوبا در نود سالگی درگذشت. تابوت حاوی خاکستر آقای کاسترو چهار روز پیش از هاوانا حرکت داده شد، و در مسیری تقریبا نهصد کیلومتری تا شهر سانتیاگو، صد ها هزار تن از حامیان او که گاه از روستاهای دور دست خود را به محل ِ عبور تابوت رسانده بودند، با فریاد های "من فیدل هستم" از آن استقبال کردند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG