لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۴۸

افزایش فاصله درآمد مدیران شرکت های آمریکا با کارمندان عادی


لری الیسون، بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت اوراکل
لری الیسون، بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت اوراکل
فاصله بين حقوق و مزايای مدیران شرکت های بزرگ آمریکايی و کارمندان معمولی در حال حاضر چندين برابر فاصله حقوق مديران عامل و کارمندان معمولی در کشورهای ديگر است.

اين حقوق و مزايا اکنون دوباره در حال افزایش است و درنتیجه فاصله بین درآمد آنها و چک حقوقی کارمندان عادی، بيش از پيش افزايش می يابد.

جزئیات مطالعات جدیدی که این هفته منتشر شد متفاوت است، اما همه نتايج حاکی است که حقوق مدیران ارشد شرکت های آمريکايی سالانه بالغ بر ده ها میلیون دلار می شود.

لری الیسون، رئیس شرکت فناوری کامپیوتری اوراکل، در سال گذشته با درآمدی نزديک به ۷۷ ميليون دلار، بالاترين حقوق يک مدیر اجرایی را دريافت کرد.

مطالعه ای که توسط آسوشیتدپرس و يک شرکت تحقيقاتی موسوم به «اکوئيلار» انجام گرفت نشان می دهد که دستمزد متوسط مدیران ارشد ۵۰۰ شرکت به طور گسترده فعال و شناخته شده در سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۱۰ و نيم ميليون دلار شد.

وال استریت ژورنال نیز می گويد بررسی های اين روزنامه نشان می دهد که حد متوسط حقوق و مزايای مديران عامل ۳۰۰ شرکت بزرگ ۱۱ ميليون و ۴۰۰ هزار دلار در سال است.

در طول رکود اقتصادی سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ در ایالات متحده آمريکا، حقوق مدیران عامل کاهش یافت، اما اکنون در چهار سال متوالی دوباره افزایش داشته است.
XS
SM
MD
LG