لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۷

پل رایان به عنوان رئیس جدید مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شد


پل رایان پیش از رای گیری روز پنجشنبه
پل رایان پیش از رای گیری روز پنجشنبه

قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا، پل رایان نماینده ایالت ویسکانسن را به عنوان رئیس جدید برگزیدند. او جایگزین "جان بینر" می شود که چندی پیش گفت خود را بازنشسته می کند.

رایان ۲۳۶ رای از ۲۴۷ رای جمهوریخواهان را از آن خود کرد و ۹ جمهوریخواه به دنیل وبستر، نماینده این حزب از ایالت فلوریدا رای دادند. همچنین نانسی پلوسی، رهبر اقلیت دموکرات مجلس ۱۸۴ رای بدست آورد. مجلس نمایندگان آمریکا ۴۳۵ کرسی دارد.

آقای رایان، ۴۵ ساله، قانونگذار جمهوریهخواه، معاون اول پیشنهادی میت رامنی، رقیب باراک اوباما در رقابت پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود.

پل رایان به عنوان رئیس جدید مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:06 0:00

آقای رایان از سال ۱۹۹۸ تاکنون عضو مجلس نمایندگان کنگره آمریکا بوده است. وی که دیدگاه های محافظه کارانه دارد، عمدتا ریاست کمیته های اقتصادی و مالی مجلس نمایندگان را برعهده داشته است.

جان بینر بعد از ۲۵ سال حضور در کنگره، بازنشسته می شود. او مدت ۵ سال رئیس مجلس نمایندگان بود.

طبق قوانین آمریکا، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، در صورت فوت و یا عدم توانایی انجام وظایف توسط رئیس جمهوری و یا معاونش، به عنوان رییس جمهور ایفای نقش خواهد کرد.

پیشتر، آقای رایان گفته بود در پی کسب این مقام نیست، اما بعدا اعلام کرد که به این نتیجه رسیده که آمریکا "لحظات حساسی" را می گذراند، و به "رهبری" نیاز دارد.

XS
SM
MD
LG