لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۱

توافق سنا بر سر هزینه های کوتاه مدت بودجه؛ تعطیلی دولت به تعویق افتاد


رهبران کنگره آمریکا روز چهارشنبه موفق شدند بر سر مصوبه هزینه های دولتی کوتاه مدت دولت به توافق رسیده و با تصویب آن دولت فدرال آمریکا را تا ماه دسامبر فعال نگاه دارند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در طرح تصویب شده در سنا، بودجه لازم برای تأمین آب آشامیدنی در شهر فلینت ایالت میشیگان، و همچنین بودجه ای برای مبارزه با ویروس زیکا تعیین شده است.

پال رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در این زمینه گفت، توافق بر سر بودجه شهر فلینت به تمدید بودجه مخارج موقت دولت فدرال کمک کرد.

تصویب مصوبه هزینه های کوتاه مدت بودجه از تعطیل شدن دولت فدرال جلوگیری کرد. در صورتی که این طرح تا آخرین ماه سپتامبر، یعنی سه روز دیگر، تصویب نمی شد، دولت فدرال تا زمان تصویب بودجه به حالت تعطیلی در می آمد.

سال مالی در آمریکا از ابتدای اکتبر آغاز می شود و چنانچه کنگره بودجه سال مالی جدید دولت فدرال را تصویب نکند، دولت مجبور به بستن اداراتی می شود که خدمت اضطراری ارایه نمی دهند.

بخش های اضطراری مثل پست به کار خود ادامه می دهد، اما بخش اصلی بدنه دولت تا زمان تصویب بودجه توسط کنگره، تعطیل خواهد شد. به این واقعه در آمریکا Shut down شدن یا تعطیلی دولت می گویند.

XS
SM
MD
LG