لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۷

دیدار مدیران شرکت‌های بزرگ فناوری با دونالد ترامپ؛ مذاکره درباره ویزای H-1B


کاخ سفید میزبان نشستی متشکل از استعدادهای ممتاز فناوری آمریکا در روز دوشنبه است. این اولین دیدار شورای تکنولوژی امریکا است که ماه گذشته با فرمان اجرایی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تشکیل شد.

جرد کوشنر مشاور ارشد و داماد آقای ترامپ در اظهاراتی در این نشست طی سخنانی «هفته فناوری» کاخ سفید در چارچوب تلاش های دولت برای پیشبرد وعده های انتخاباتی را آغاز کرد.

کوشنر گفت هدف از این نشست کمک به مدرن کردن ساختار فنی دولت فدرال و آوردن «حساسیت تجاری» به دولت است.

اعضای گروه فوق درباره اصلاح برنامه ویزای H-1B گفت و گو می کنند. آقای ترامپ از این برنامه ویزا انتقاد کرده و می گوید از سوی شرکت های فناوری برای وارد کردن و استخدام نیروی کار ارزان قیمت مورد سوءاستفاده قرار گرفته است.

همچنین مدرن سازی زیرساخت های فناوری دولت و ایمنی کامپیوترهای آن در مقابل حملات سایبری از دیگر موارد موجود در دستور کار شورا معرفی شده است.

گفته می شود سران ۱۸ شرکت قرار است در این نشست شرکت کنند از جمله مدیر غول هایی چون آمازون، اپل، مایکروسافت، و آلفابت.

این گروه مشاوره با آقای ترامپ و اعضای دولت او ملاقات می کنند. این دیدار به دنبال ماه ها تنش میان شرکت های فناوری و آقای ترامپ از جمله دعوای حقوقی بر سر فرمان ممنوعیت سفر و حفاظت از دانشجویان تراجنسیتی صورت می گیرد.

آقای ترامپ پیشتر در ماه جاری با خارج کردن آمریکا از پیمان اقلیمی پاریس خشم جامعه فناوری آمریکا را برانگیخت.

مارک زاکربرگ موسس فیسبوک و سوندرا پیچای مدیر گوگل، و همچنین مدیران جنرال الکتریک و اپل این تصمیم آقای ترامپ را محکوم کردند.

مدیران تسلا و اسپیس-اکس در این گردهمایی شرکت نمی کند. او پیشتر به دنبال تصمیم آقای ترامپ به خروج از پیمان پاریس از دو شورای مشورتی دیگر آقای ترامپ استعفا داد.

شش ماه پیش مدیران ارشد بخش فناوری آمریکا برای اولین بار با آقای ترامپ ملاقات کردند.

دولت ترامپ می گویند هدف از فرمان اجرایی، تامین امنیت بیشتر برای شهروندان آمریکایی است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG