لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۳۷

طرح پیشنهادی ژاپن به پرزیدنت ترامپ برای ایجاد ۷۰۰ هزار شغل در آمریکا


شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن

ژاپن در حال تنظیم طرحی اقتصادی است که در نشست هفته آینده میان پرزیدنت ترامپ و نخست وزیر ژاپن، به رئیس جمهوری آمریکا پیشنهاد خواهد شد. بنا به این طرح پیشنهادی، دولت ژاپن قصد دارد با سرمایه گذاری های متعدد، هفتصد هزار شغل در آمریکا ایجاد کرده و به خلق بازاری ۴۵۰ میلیارد دلاری در آمریکا کمک کند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، طرح پیشنهادی از سوی دولت ژاپن، که جزئیات آن طی دیدار شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، و پرزیدنت ترامپ در دهم فوریه آشکار خواهد شد، از پنج بخش عمده تشکیل شده است.

بنا به منابع نزدیک به دولت ژاپن که از فاش کردن نامشان خودداری کرده اند، طرح پیشنهادی از سوی ژاپن شامل سرمایه گذاری در پروژه های زیربنایی آمریکا از جمله قطارهای سریع السیر و همچنین امنیت رایانه ای است.

سرمایه گذاری در پروژه های زیربنایی خارج از کشور و صادرات فناوری های زیربنایی پیشرفته، بخشی کلیدی از استراتژی اقتصادی شینزو آبه را تشکیل می دهد.

بنا به منابع آگاه، ژاپن قرار است طی ۱۰ سال آینده، ۱۵۰ میلیارد دلار در بخش های خصوصی و عمومی آمریکا سرمایه گذاری کند. بخشی از این سرمایه گذاری شامل کمک به توسعه و احداث خط راه آهن سریع السیر در شمال شرقی آمریکا و همچنین ایالت های تگزاس و کالیفرنیا است. ژاپن همچنین کابین های قطار و مترو را نوسازی خواهد کرد.

بخش دیگری از طرح اقتصادی پیشنهادی ژاپن، همکاری در سرمایه گذاری های زیربنایی در سطح جهانی، توسعه مشترک ربات و هوش مصنوعی، و همچنین همکاری ها در زمنیه امنیت رایانه ای و اکتشاف فضا است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG