لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۴

جریمه سنگین شرکت تولید کننده ابزار جنسی برای جاسوسی در اتاق خواب مشتریان


این شرکت از طریق اپلیکشن یکی از محصولات هوشمند جنسی خود با نام We-Vibe اطلاعات خصوصی مشتریان را بدون آگاهی آنها ذخیره کرده است.
این شرکت از طریق اپلیکشن یکی از محصولات هوشمند جنسی خود با نام We-Vibe اطلاعات خصوصی مشتریان را بدون آگاهی آنها ذخیره کرده است.

در یک پرونده قضایی در آمریکا، یک شرکت تولید کننده ابزار و اسباب بازی های جنسی بزرگسالان به دلیل جاسوسی از مشتریان خود، مجبور به پرداخت غرامت شد.

بر اساس شکایت ارائه شده به یکی از دادگاه های شهر شیکاگو، شرکت کانادایی «استاندارد اینوویشن» که تولید کننده ابزار هوشمند جنسی است، به بررسی رفتار مشتریان در اتاق خواب و ثبت عادات جنسی آنها برای مصارف تجاری متهم شد.

گفته می شود این شرکت از طریق اپلیکشن یکی از محصولات هوشمند جنسی خود با نام We-Vibe اطلاعات خصوصی مشتریان را بدون آگاهی آنها ذخیره کرده است.

این وسیله که از محبوبیت زیادی در میان زوج های جوان برخوردار است، از طریق نرم افزار ویژه ای به تلفن همراه، تبلت یا رایانه مشتریان مرتبط است و رفتارهای جنسی آنها را ثبت می کند.

در شکوائیه مذکور، این شرکت به استفاده از این اطلاعات برای مصارف تجاری متهم شده، به این معنا که از داده های مشتریان، سلایق، علایق و عاداتشان برای فروش محصولات خود استفاده کرده یا آنها را در اختیار سایر شرکت ها قرار می دهد.

پس از طی جلسات مقدماتی و ارائه شواهد و مدارک شاکیان پرونده، در نهایت این شرکت کانادایی پذیرفت تا با پرداخت مبلغی نزدیک به ۴ میلیون دلار، مانع طرح این دعوا در دادگاه شده و به اصطلاح رضایت شاکیان را جلب کند.

گفته می شود سیصد هزار نفر این وسیله هوشمند جنسی را خریداری کرده اند و اپلیکیشن آن بیش از صد هزار بار دانلود شده است.

این توافق شامل حال تمامی مشتریانی می شود که شکایت کرده اند و هر یک مبلغی در حدود ۱۰ هزار دلار غرامت دریافت خواهند کرد.

هر چند که «استاندارد اینوویشن» پذیرفته تا این مبلغ را پرداخت کند، با این حال مدیران شرکت باور دارند عمل غیراخلاقی مرتکب نشده اند و هدف آنها از جمع آوری این اطلاعات خصوصی، ارائه خدمات بهتر و جلب رضایت جنسی مشتریان است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG