لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۱

نیویورک تایمز: آمریکا برای فعالیت برخی شرکت ها با ایران استثناء قائل بوده است


وزارت خزانه داری آمریکا
وزارت خزانه داری آمریکا

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز می گوید وزارت خزانه داری آمریکا طی ده سال گذشته، نزدیک به ١٠هزار مجوز برای فعالیت شرکت های آمریکایی صادر کرده است تا بتوانند از کنار تحریم های آمریکا علیه ایران و دیگر کشورهایی که ایالات متحده آنها را حامی گروه های تروریستی می داند، عبور کنند.

به نوشته نیویورک تایمز شرکت هایی نظیر «پپسی» و شرکت غذایی «کرافت فود» و برخی از بانک های بزرگ آمریکایی از این اقدام سود بردند. بیشتر استثناء هایی که وزارت خزانه داری آمریکا برای این شرکت ها قائل شده است، بر اساس قانونی صورت گرفت که اجازه تجارت کالاهای بشردوستانه را می دهد، حتی اگر این کالاها شامل محصولاتی مانند سیگار و یا آدامس باشد.

این خبر روز پنجشنبه در سایت روزنامه نیویورک تایمز منتشر شد. به گزارش نیویورک تایمز، یک شرکت آمریکایی نیز می تواند در یک پروژه احداث خط لوله انتقال گاز شرکت کند که به ایران امکان می دهد گاز خود را به اروپا صادر کند. این درحالی است که ایالات متحده مخالف چنین قراردادهایی است.

هفته گذشته، وزارت خزانه داری آمریکا تحریم های جدیدی را علیه شبکه های مالی سپاه پاسداران و کشتیرانی جمهوری اسلامی اعمال کرد.

XS
SM
MD
LG