لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۱

استوارت لوی: تحريم های جديد دولت اوباما عليه سپاه پاسداران ايران موجه است


استوارت لوی: تحريم های جديد دولت اوباما عليه سپاه پاسداران ايران موجه است
استوارت لوی: تحريم های جديد دولت اوباما عليه سپاه پاسداران ايران موجه است

نيويورک تايمز نوشته است پس از آن که مسئولان امر در ايران به تازگی اذعان کردند که به پنج کارخانه عمدهء پتروشيمی دستور داده اند تا چرخه توليد را به توليد بنزين برای مصرف داخلی تغيير دهند، روشن شده است که دود غليظ، گرمای بی سابقه و آلودگی هوای پايتخت و نيز شيوع بيماری های مختلف عفونی ناشی از کيفيت پايين بنزين داخلی است که در پی تحريم های بين المللی، توليد و روانه بازار شده است.

واشنگتن پست به نقل از مسؤلان شرکت های حمل و نقل ايران، از اعتصاب کاميونداران و رانندگان کاميون در اعتراض به حذف يارانه سوخت و افزايش سرسام آور بهای گازوييل خبر داده و نوشته است به نظر می رسد رانندگان کاميون در تعدادی از شهرها، به طور خودجوش و بدون هماهنگی قبلی دست از کار کشيده اند؛ واشنگتن پست اين اقدام را يکی از نخستين نشانه های نارضايی مردم از افزايش بی رويه قيمت ها می داند و می نويسد پيش از آن که واشنگتن دور تازه تحريم ها عليه جمهوری اسلامی را به اجرا گذارد، کمربندهای اقتصادی در ايران تنگتر و تنگتر شده است.

وال استريت جورنال از قانونی شدن تحريم های جديد مالی دولت پرزيدنت اوباما عليه سپاه پاسداران ايران خبر داده و می گويد تحريم های جديد تلاشی برای تنگتر کردن حلقه سيستم مالی جهانی بر دولت تهران است.

در همين رابطه استوارت لوی، معاون وزارت خزانه داری ايالات متحده، در مصاحبه با فايننشال تايمز چاپ لندن با اشاره به تحريم های جديد مالی دولت پرزيدنت اوباما عليه سپاه پاسداران ايران می گويد از آنجا که تحريم ها فعاليت های پنهانی را هدف قرار می دهد، وارد آوردن فشار اقتصادی بر دولت جمهوری اسلامی از اين طريق موجه است.

در گزارش ديگری در وال استريت جورنال می خوانيم جمهوری اسلامی در اقدامِی از پيش اعلام نشده سه هفته است که جلوی عبور نزديک به دوهزار تانکر حامل سوخت از مرزهای شرقی کشور و ورود آنها به افغانستان را گرفته است. اين روزنامه می نويسد پيشاپيش زمستان سخت کشور افغانستان، مقامات ايران در توجيه اين اقدام مدعی شده اند که سوخت ارسالی قرار بود توسط نيروهای ائتلاف به رهبری آمريکا به مصرف برسد.

XS
SM
MD
LG