لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۴

تحریم های جدید علیه سپاه پاسداران و کشتیرانی جمهوری اسلامی


تحریم های جدید علیه سپاه پاسداران و کشتیرانی جمهوری اسلامی
تحریم های جدید علیه سپاه پاسداران و کشتیرانی جمهوری اسلامی

وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه از تخصیص رشته تحریم هایی علیه شبکه های مالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و کشتیرانی جمهوری اسلامی خبر داد.

اقدام اخیر وزارت خزانه داری ایالات متحده، با ادامه یافتن فعالیت های غیرقانونی و گول زننده این دو سازمان در سطح جهان، اعمال شده است.

استوارت لوی، معاون امور ضد تروریسم وزارت خزانه داری آمریکا در این زمینه می گوید: «سپاه پاسداران و کشتیرانی جمهوری اسلامی شرکای عمده سازمانی در فعالیت های غیرقانونی ایران و تلاش های تهران برای دور زدن تحریم های بین المللی به شمار می روند. بنابراین ما همچنان شبکه های آن ها را هدف قرار می دهیم.»

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد مسئولان دولتی این کشور تصمیم گرفتند با مسدود کردن سرمایه های گسترش دهندگان سلاح های کشتار جمعی و حامیانشان، آنان را از نظام مالی و تجاری آمریکا خارج کنند.

در بیانیه این وزارت خانه آمده است: بنیاد تعاون سپاه برای ارائه خدمات به سپاه پاسداران و پرویز فتاح، مدیر اجرایی آن، برای خدمت به این بنیاد مورد تحریم قرار گرفته اند.

همچنین بانک انصار و بانک مهر به دلیل ارائه خدمات مالی به سپاه و شرکت بیمه معلم برای ارائه خدمات بیمه دریایی به کشتیرانی جمهوری اسلامی، در فهرست جدید وزارت خزانه داری آمریکا جای گرفته اند.

در این فهرست، شرکت کشتیرانی «لاینر ترانسپورت کیش» برای حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و انجام اقداماتی چون رساندن محموله های اسلحه به حزب الله از سوی سپاه، مورد تحریم قرار گرفته است.

XS
SM
MD
LG