لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۱

کاخ سفید بررسی احتمال کاهش حضور نظامی آمریکا در شبه جزیره کره را رد کرد


جان بولتون مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده - آرشیو
جان بولتون مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده - آرشیو

کاخ سفید روز جمعه گزارش اخیر یک رسانه آمریکایی در مورد درخواست رئیس جمهوری ایالات متحده از وزارت دفاع برای بررسی احتمالات مربوط به کاهش حضور نظامی آمریکا در شبه جزیره کره را رد کرد.

روزنامه نیویورک تایمز شب گذشته در گزارشی نوشت، پرزیدنت ترامپ پیش از دیدار با رهبر کره شمالی به وزارت دفاع دستور داده گزینه‌های مختلف کاهش نیروهای نظامی آمریکا در کره جنوبی را بررسی کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، جان بولتون مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده این خبر را کاملا بی‌معنا خواند و گفت، پرزیدنت ترامپ چنین درخواستی از پنتاگون نکرده است.

در همین حال، خبرگزاری رویترز از قول مقام‌های دولتی آمریکا و کره جنوبی از سفر «چونگ اویی یونگ» مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری کره جنوبی به واشنگتن برای دیدار با همتای آمریکایی خود خبر داد.

به گزارش رویترز به نقل از این مقام‌ها، که هویت آنها را فاش نکرده است، شورای امنیت ملی آمریکا از وی خواسته است برای گفت‌وگو درباره مسائل مربوط به دیدار احتمالی سران آمریکا و کره شمالی به آمریکا بیاید.

رویترز از قول یک مقام ارشد دولت پرزیدنت ترامپ گفت که مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری کره جنوبی قرار است با جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری ایالات متحده دیدار و گفت‌وگو کند.

رئیس جمهوری ایالات متحده دعوت رهبر کره شمالی به دیدار و گفت‌وگوی مستقیم را پذیرفته است، اما هنوز مقدمات برگزاری چنین دیداری تکمیل نشده و زمان و مکان آن نیز هنوز مشخص نشده است.

این دیدار قرار بود پس از ملاقات سران دو کره، که روز ۲۷ آوریل برگزار شد، انجام شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG