لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۳

وزیر دفاع آمریکا: احتمال ارتکاب جنایت جنگی روسیه دردست بررسی است


 لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در جریان کنفرانس خبری مشترک با وزیر دفاع اسلواکی
لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در جریان کنفرانس خبری مشترک با وزیر دفاع اسلواکی

لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده می‌گوید که موضوع ارتکاب جنایت جنگی در جریان حملات انجام شده از سوی روسیه علیه غیرنظامیان در اوکراین، از سوی وزارت خارجه این کشور و در روندی مشخص، در دست بررسی است.

وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه ۲۶ اسفند در جریان کنفرانس خبری مشترک با وزیر دفاع اسلواکی با اشاره به حمایت واشنگتن از ناتو و دفاع در برابر تخاصم روسیه، تاکید کرد که رصد حملات اخیر نظامیان روسیه حاکی از آن است که این حملات «به طور مشخص روی غیرنظامیان متمرکز شده است.»

وزیر دفاع آمریکا و در پاسخ به پرسشی در این مورد که آیا روسیه مرتکب جنایت جنگی در اوکراین شده‌است، با اشاره به دلهره‌آور بودن اتفاقات در جریان این تهاجم گفت که «اگر کسی به عمد غیرنظامیان را هدف قرار دهد،‌ مرتکب جرم شده است.»

وزیر دفاع ایالات متحده تصریح کرد که «این اقدامات را وزارت خارجه در خلال روندی مشخص رصد و بررسی می‌کند.»

آقای آستین در این کنفرانس خبری بار دیگر از روسیه خواست تا حمله به غیرنظامیان را پایان دهد. او گفت که «به آقای پوتین می‌گوییم این اعمال فاجعه‌بار را متوقف کند. تاکید می‌کنم این‌ها غیرنظامی هستند و نیروی نظامی محسوب نمی‌شوند، پس نباید هدف قرار گیرند.»

این درحالی است که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا برای شرکت در جلسه اضطراری سازمان آتلانتیک شمالی در مورد حمله نظامی روسیه به اوکراین، هفته آینده راهی بروکسل می‌شود.

XS
SM
MD
LG