لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۵

پنتاگون: تراجنسیتی‌ها هم می توانند در ارتش آمریکا خدمت کنند


اشتون کارتر یکی از آخرین محدودیت ها برای خدمت در ارتش آمریکا را برداشت.
اشتون کارتر یکی از آخرین محدودیت ها برای خدمت در ارتش آمریکا را برداشت.

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد به محدودیت افراد تراجنسیتی یا ترانس‌جندر در ارتش آمریکا پایان داد.

اعلام این خبر، که یکی از آخرین موانع خدمت نظامی توسط افراد بود، توسط اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا بعد از یکسال مطالعه در مورد این مساله صورت گرفت.

این تصمیم وزارت دفاع آمریکا در حالی گرفته شده که در سالهای اخیر تغییرات زیادی برای امکان خدمت زنان و همچنین همجنسگرایان مرد و زن در ارتش آمریکا روی داد.

تراجنسیتی یا ترنس‌جندر به جنبه جنسیت در افرادی دلالت دارد که هویت جنسی شان فرای تعاریف دوگانه مرد و زن است. آنها تغییر جنسیت می دهند یا ترجیح می دهند در هویتی متفاوت از جنسیت بیولوژیک خود اجراگری جنسی داشته باشد. یعنی یک فرد که خود را به صورت زن، مرد، دوجنسه، یا بی‌جنسیت می بیند ولی دیگران آن فرد را از لحاظ ظاهری یا ژنتیکی به صورت دیگر می بینند. در واقع ترنسجندر یک گرایش جنسی نیست.

تا چند سال پیش خدمت سربازی در آمریکا توسط همه انواع دگرباشان جنسی ممنوع بود و آنها مجبور بودند گرایش جنسی شان را مخفی کنند.

تصمیم جدید وزارت دفاع با مخالفت جمهوریخواهان و محافظه کاران روبرو شده است.

مک تورنبری، نماینده جمهوری‌خواه ایالت تگزاس و رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا از جمله مخالفان است.

وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد لغو محدودیت خدمت تراجنسیتی ها بلافاصله قابل اجراست و دیگر یک فرد ترنس‌جندر بخاطر وضعیت اش، از خدمت منفصل نمی شود.

کارتر گفت که تراجنسیتی ها همان خدمات پزشکی دریافت می کنند که دیگر اعضای ارتش دریافت می کنند. آنها همه خدمات لازم برای وضعیت شان را دریافت خواهند کرد.

برخی از تراجنسی ها نیاز به درمان هورمونی یا حتی تغییر جنسیتی از طریق جراحی دارند و وزیر دفاع آمریکا می گوید با پوشش بیمه ای فعلی می توانند این افراد از این خدمات استفاده کنند.

پنتاگون می گوید فرد متقاضی پیوستن به ارتش باید در ۱۸ ماه قبل از پیوستن به ارتش نوع جنسیت اش به ثبات رسیده باشد.

XS
SM
MD
LG