لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۵

«اپل» نخستین شرکتی در جهان شد که ارزش آن از مرز یک تریلیون دلار گذشت


استیو جابز، از بنیانگذاران اپل، در حال رونمایی از یکی از مدل های تلفن همراه هوشمند آیفون. آقای جابز ۵ اکتبر ۲۰۱۱ از دنیا رفت.
استیو جابز، از بنیانگذاران اپل، در حال رونمایی از یکی از مدل های تلفن همراه هوشمند آیفون. آقای جابز ۵ اکتبر ۲۰۱۱ از دنیا رفت.

ارزش شرکت «اپل» روز پنجشنبه از مرز یک هزار میلیارد دلار گذشت و بدین ترتیب این غول فناوری آمریکایی نخستین شرکت یک تریلیون (هزار میلیارد) دلاری جهان لقب گرفت.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این موفقیت شرکت اپل در حالی حاصل شد که ظهر پنجشنبه هر سهم آن در بازار نیویورک به مبلغ ۲۰۷ دلار و پنج سنت معامله شد.

هر سهم اپل از سه‌شنبه، و وقتی مشخص شد عملکردش بهتر از برآوردهای پیشین بوده است، ۷ درصد رشد کرد. سهام اپل از ابتدای سال جاری ۲۲ درصد افزایش داشته است.

این شرکت در بهار ۱۹۷۶ در ایالت کالیفرنیا در سواحل غربی ایالات متحده تاسیس و سهام آن در سال ۱۹۸۰ به بازار بورس عرضه شد.

موفقیت چشم‌گیر امروز اپل اما در سال ۱۹۹۷، و هنگامی که در آستانه ورشکستگی قرار گرفت و هر سهم آن کمتر از یک دلار شد، برای بسیاری قابل تصور نبود.

استیو جابز، از بنیانگذاران اپل که در آن زمان از هیات مدیره کنار گذاشته شده بود، بار دیگر به شرکت خود بازگشت و با معرفی «آیفون» و «آیپاد» ناجی اپل شد.

به نوشته آسوشیتدپرس، گمانه‌زنی‌ها در مورد نسل جدید تلفن‌های هوشمند آیفون، که قرار است سپتامبر رونمایی شود، در افزایش ارزش سهام آن بی تأثیر نبوده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG