لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۵

سفیر آمریکا در سازمان ملل و سناتور وارنر در مراسم کمک به پناهجویان افغان حاضر شدند


از چپ: سناتور مارک وارنر، لیندا تامس گرینفیلد
از چپ: سناتور مارک وارنر، لیندا تامس گرینفیلد

لیندا تامس گرینفیلد، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد، و سناتور مارک وارنر همزمان با روز یادبود مارتین لوترکینگ در کلیسایی با هدف کمک داوطلبانه به مهاجران و پناهندگانی که از افغانستان به آمریکا منتقل شده‌اند، حاضر شدند.

لیندا تامس گرینفیلد در این مراسم که روز دوشنبه ۲۷ دی در کلیسای «پیس لوترن» در آلکساندریا در ایالت ویرجینیا برگزار شد، این اقدام را فرصتی برای کمک به پناهجویان و افرادی خواند که در جریان عملیات خروج از افغانستان، به ایالات متحده آمده‌اند.

خانم گرینفیلد در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا گفت:‌ «من بیش از نیمی از فعالیت حرفه‌ای خود را در حوزه پناهجویان و موارد مربوط خدمات انساندوستانه کار کرده‌ام و برایم مهم است و چیزی است که از ته دل به آن اعتقاد دارم. در میان تمامی فعالیت‌هایی که در زندگی داشته‌ام، هیچ‌کدام مانند این به من آرامش نمی‌دهد که بتوانم از جایگاه یا صدایم برای کمک به مردم استفاده کنم.»

سفیر آمریکا در سازمان ملل افزود: «من در پاکستان در دهه ۹۰ کار می‌کردم که اولین بار بود که طالبان در افغانستان حاکم بودند و روی حوزه‌هایی چون بهداشت و آموزش زنان و دختران و فرصت‌هایی برای اقامت مجدد در ایالات متحده کار کردم. این به نوعی امتداد همان مقطع است و من در جایگاه متفاوتی قرار دارم و می‌توانم از جایگاه خود برای کمک به مردم و کسانی که آسیب‌پذیر هستند،‌ کمک کنم.»

سفیر آمریکا در سازمان ملل و سناتور وارنر در این مراسم حضور داشتند
سفیر آمریکا در سازمان ملل و سناتور وارنر در این مراسم حضور داشتند

سناتور مارک وارنر، نماینده دموکرات ایالت ویرجینیا در سنا هم در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا گفت:‌‌ «من امروز این‌جا هستم تا اطمینان پیدا کنم ۱۲۵ هزار شهروند افغانستان که در پی خروج آمریکا از افغانستان به آمریکا آمدند، مورد استقبال قرار گیرند. من قدردان «خدمات پناهندگان و مهاجران لوترن» هستم که به خیلی از این خانواده‌ها کمک کرد زندگی جدید خود را در آمریکا شروع کنند. و این که بیینم می‌توانم کمکی باشم چرا که شاهد دریافت خدمات داوطلبانه برای انتقال به این خانواده‌ها هستیم و من هم می‌خواهم بخشی از آن باشم.»

سناتور وارنر افزود:‌ «ما از صبح زود شروع کردیم و ابتدا در خدماتی برای تحویل غذا به سالمندان شرکت کردیم. بعد از این مراسم گفت‌وگویی در مورد حقوق مدنی و حق رای خواهم داشت چرا که مارتین لوترکینگ همیشه روی فعالیت تاکید داشت. ما امروز تولد او را گرامی می‌داریم و راه گرامی داشتن یاد او خارج شدن از خانه و فعالیت کردن است تا اطمینان یابیم همه براداران و خواهران هستیم، بدون این که مهم باشد از کجا آمده‌ایم، چه کسی را دوست داریم یا که را پرستش می‌کنیم.»

کلیسای «لوترن پیس» بخشی از مجموعه فعالیت‌های شبکه‌ای با عنوان «خدمات پناهندگان و مهاجران لوترن» است که یکی از بزرگترین مجموعه‌های ارائه خدمات به پناهجویان و مهاجران در آمریکا است.

XS
SM
MD
LG