لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۷

گنجاندن ستاد اجرای فرمان امام خمینی در فهرست سیاه


ایالات متحده آمریکا برفشاربرایران و برنامه اتمی آن می افزاید، وآنچه را یک شبکه شرکت های پوششی که به سود رهبری کشور کارمی کند می نامد، هدف می گیرد.

مقامات آمریکایی روزسه شنبه ستاد اجرایی فرمان امام خمینی و ۳۷ کارگزار آنرا درفهرست سیاه قرار دادند-این اقدام به واشنگتن اجازه می دهد هردارائی و حسابی را که رهبری ایران در آمریکا دارد مسدود کند.

دربیانیه وزارت خزانه داری آمریکاکه روزسه شنبه منتشر شد گفته می شود کارگزاران ستاد "سرمایه گذاری های عظیم ثبت نشده که ازچشم مردم ایران و ناظران اجرای مقررات بین المللی محفوظ هستند به وجود می آورند و کنترل می کنند."

مقامات آمریکایی می گویند این شرکت ها ازطریق فروش املاک و دارائی های دیگر سود می برند و در همین حال از نرخ های پایین وام از بانک های ایران بهره برداری می کنند.


دیوید کوهن معاون وزارت خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی، ستاداجرایی فرمان امام خمینی را یک "شبکه سایه ای از شرکت های پوششی غیر رسمی و ثبت نشده" توصیف کرد که "به زیان مردم ایران برای رهبران کشور پول می سازند."

جی کارنی سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه گفت ایالات متحده سعی دارد رهبری ایران را به ورود به مذاکرات معقول درباره برنامه اتمی ترغیب کند.

کارنی به خبرنگاران گفت آمریکا یک راه حل دیپلماتیک را ترجیح می دهد، ولی ایران باید بفهمد زمان نامحدود نیست.
XS
SM
MD
LG