لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۵

اعتراض "اتحادیه ضد افترا" به سخنرانی حسن روحانی در سازمان ملل: "ضد یهودی" بود


سخنرانی حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل
سخنرانی حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل

"اتحادیه ضد افترا"(ADL) در بیانیه‌ای به سخنان حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعتراض کرد و آن را نشانه‌ای از عدم وجود اعتدال و میانه‌روی در ایران دانست.

"اتحادیه ضد افترا"، که یک سازمان غیردولتی بین‌المللی حمایت از حقوق بشر در آمریکا به ویژه در امر مقابله با یهودستیزی و نفرت پراکنی است، به بخشی از اظهارات روحانی که مدعی "فشار صهیونیسم" برای وضع و اعمال تحریم‌ها علیه ایران و همچنین ضبط دارایی‌های ایران شده است، معترض است.

این نهاد بین‌المللی از رهبران جهان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواسته است تا اتهاماتی را که رئیس جمهوری ایران در مورد تئوری های توطئه علیه یهودیان در آن مجمع مطرح کرده، تقبیح و محکوم کنند.

آقای روحانی روز گذشته ضمن اظهار نظر در باره عملکرد آمریکا به توافق اتمی با ایران گفته بود که "گروه‌های فشار صهیونیست" کنگره آمریکا را برای تصویب قوانینی که به ایران آسیب برساند زیر فشار گذاشته‌اند.

جاناتان گرین بلات، رئیس ای دی ال می‌گوید اظهارات آقای روحانی موید آن است که نشانه ای حاکی از میانه روی و اعتدال در ایران وجود ندارد.

به گفته او اظهارات ضد یهودی مقامات رژیم جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی تازگی ندارد و سالهاست که به طرح اتهامات به یهودیان در باره کنترل دولت، نهادهای مالی و وسایل ارتباط جمعی آمریکا مشغول‌اند.

XS
SM
MD
LG