لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۱۷

پیش بینی در مورد نرخ بیکاری در کشورهای پیشرفته


نتایج یک گزارش جدید حاکی از آن است که به احتمال زیاد نرخ بیکاری در کشورهای پیشرفته جهان تا پایان سال آینده میلادی بالا باقی خواهد ماند.

«سازمان توسعه و همکاری اقتصادی»، نهاد نخبگان مستقر در پاریس روز سه شنبه اعلام کرد که ۴۸ میلیون نفر در ۳۴ کشور که قدرتمندترین اقتصادهای جهان را دارا هستند، حداقل تا پایان سال ۲۰۱۳ بیکار خواهند بود.

بنا به اعلام «سازمان توسعه و همکاری اقتصادی»، برای بازگرداندن اقتصادهای پیشرفته جهان به سطوح پیشرفته پیش از بحران جهانی مالی و رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸، باید ۱۴ میلیون شغل تازه ایجاد شود که به عامل مهمی در افزایش جدی نرخ بیکاری بود.

آنجل گوریه، دبیر کل «سازمان توسعه و همکاری اقتصادی» گفت «فعالیت اقتصادی کند و شکننده» از زمان رکود اقتصادی مشاغل جدیدی نیافریده است و فعالیت اقتصادی کنونی بار دیگر کند شده است.

در بخشی از گزارش خاطرنشان شده است که نرخ بیکاری در ۳۴ کشور عضو «سازمان توسعه و همکاری اقتصادی» در ماه مه روی ۹/ ۷ درصد ثابت ماند. این سازمان پیش بینی کرده است که این نرخ تا پایان سال جاری به ٨ درصد افزایش خواهد یافت و تا چهار ماهه آخر سال ۲۰۱۳ فقط به ۷/۷ درصد کاهش خواهد یافت.

«سازمان توسعه و همکاری اقتصادی» پیش بینی کرده است که نرخ بیکاری در ایالات متحده که قدرتمندترین اقتصاد جهان را داراست، از رقم کنونی۲/ ۸ درصد، تا پایان سال آینده به ۴/ ۷ درصد کاهش خواهد یافت. این سازمان نرخ بیکاری بالاتری در اقتصادهای ضعیف کشورهای اروپایی پیش بینی کرده است. نرخ بیکاری در هفده کشور حوزه یورو به ۸/ ۱۱درصد افزایش یافته است.
XS
SM
MD
LG