لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۴۲

بازار کار در امریکا راکد است


باراک اوباما رییس جمهوری امریکا در حالی که کمپین انتخاباتی دو روزه اتوبوسی خود را در ایالت های اوهایو و پنسیلوانیا به پایان می رساند، با ضربه گزارش مایوس کننده دیگری از وضعیت ایجاد شغل در امریکا روبرو شده است.
دولت روز جمعه گزارش داد در ماه ژوئن فقط ۸۰ هزار شغل جدید به بازار کار افزوده شده و نرخ بیکاری در سطح ۲/ ۸ درصد باقی مانده است.

این گزارش نشان می دهد میزان استخدام ها برای سومین ماه پیاپی ضعیف بود. ضعف ایجاد کار شکست دیگری بر ادعاهای آقای اوباما محسوب می شود که گفته بود اقتصاد امریکا از زمان روی کار آمدن او بهبود یافته است.

میت رامنی رقیب احتمالی پرزیدنت اوباما در انتخابات ریاست جمهوری امسال نرخ بیکاری در کشور را بالا و غیر قابل قبول نامید و گفت سیاست های رییس جمهوری موجب تقویت اقتصاد و افزایش مشاغل در امریکا نشده است.

گزارش وضعیت ماهانه شغل و استخدام که از نزدیک دنبال می شود، به شاخصی برای وضع بزرگترین اقتصاد جهان تبدیل شده است و نقشی مهم در انتخابات بازی می کند.

اوهایو و پنسیلوانیا دو ایالت مهم در انتخابات نوامبر هستند، در انتخابات ۲۰۰۸ پرزیدنت اوباما هر دو ایالت را برد. او با استفاده از کمپین سعی دارد خود را بیشتر از رامنی، که پیش از روی آوردن به سیاست بازرگانی ثروتمند بود، قهرمان امریکاییان طبقه متوسط و کارگر تصویر کند.

طرفداران رامنی از او به دلیل خودداری از برگزیدن موضع نیرومند تری در برابر رقیب دمکرات خود انتقاد می کنند. روزنامه محافظه کار وال استریت جورنال روز پنجشنبه در سرمقاله ای نوشت رامنی با نفرستادن پیامی روش درباره شماری از مسائل، از جمله قانون اصلاح بیمه درمانی، که دیوانعالی آن را هفته پیش تایید کرد، فرصتی تاریخی برای تضعیف کوشش های اوباما جهت انتخات دوباره را از دست می دهد.
اما مقامات حزب جمهوریخواه روز پنجشنبه گفتند رامنی در ماه ژوئن بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای کمپین خود جمع کرده است.
XS
SM
MD
LG