لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۳۰

کالیفرنیا: دارای بالاترین شمار بیکاران آمریکا


جویندگان کار در یک مرکز کاریابی در یک محلۀ فقیرنشین لس انجلس
جویندگان کار در یک مرکز کاریابی در یک محلۀ فقیرنشین لس انجلس
نرخ بیکاری در آمریکا همچنان بالاست و میانگین آن، هشت و دو دهم درصد برآورد می شود. در برخی نقاط این کشور، این درصد بالاتر یا پایین تر است. مثلاً میانگین نرخ بیکاری در ایالت کالیفرنیا یازده درصد برآورد می شود و این میزان، در برخی شهرهای کالیفرنیا بالاتر هم هست.

بسیاری از بیکاران ایالت لس انجلس، با پناه آوردن به مأمنهایی دولتی که دست کم به طور موقت اسکان و خوراک آنها را تأمین می کند، شب را به روز می رسانند. بسیاری از این عده، اخیراً بیکار شده اند و اغلب آنها حاضرند هر کاری انجام دهند. شمار بسیاری از این بیکاران، مستأصلند و هرروز به امید گمارده شدن به شغلی، به مراکز کاریابی مراجعه می کنند.

تعداد زیادی از بیکاران محله های فقیرنشین ایالت لس انجلس می گویند حاضرند هر کاری را یاد بگیرند و به رغم آنکه تاکنون به آن دست نزده اند، انجام آن را به عهده گیرند. اغلب این عده می گویند درپی کار روزمزدند؛ و همین که خرج قبضها یا غذای روزانه شان تأمین شود، برایشان کافی است.

برخی شرکتها در لس انجلس ناگزیر شده اند عذر یک سوم کارکنان خود را بخواهند. طبیعتاً کاریابی در چنین بازار پررقابتی، دوچندان دشوار است و آنها که قابلیتهای بیشتری دارند، اقبال بیشتری برای یافتن کار دارند.
XS
SM
MD
LG