لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۵۴

نظرخواهی درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا


از چپ: میت رامنی فرماندار پیشین ایالت ماساچوست و نوت گینگریج یکی از روسای پیشین مجلس نمایندگان آمریکا
از چپ: میت رامنی فرماندار پیشین ایالت ماساچوست و نوت گینگریج یکی از روسای پیشین مجلس نمایندگان آمریکا

موسسه معروف گالوپ در نظر خواهی از رای دهندگانی که برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ثبت نام کرده اند می گوید باراک اوباما رییس جمهوری کنونی آمریکا ۵۰ در صد از رای ها را به خود اختصاص داه است. در حالی که میت رامنی و نوت گینگریج کاندیداهای جمهوری خواه توانسته اند تنها ۴۸ صد ارای رای دهندگان آمریکایی را به خود اختصاص دهند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ششم ماه نوامبر سال آینده برگزار خواهد شد. انتخاباتی که در آن تنها یک کاندیدای دموکرات یعنی باراک اوباما رییس جمهوری فعلی آمریکا سرگرم فعالیت های انتخاباتی است. از سوی دیگر در بین کاندیداهای جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا تنها ۲ نفر از کاندیداها شانس آن را خواهند داشت که به کنوانسیون حزب جمهوری خواه راه یابند. میت رامنی فرماندار پیشین ایالت ماساچوست و نوت گینگریج یکی از روسای پیشین مجلس نمایندگان آمریکا.

در حال حاضر مردم تنها بر مشکلات اقتصادی که مهم ترین آن بیکاری است متمرکز هستند. اما با بهبود اقتصاد آمریکا که نخستین نشانه آن کاهش بیکاری است موضوع سیاست خارجی دولت اوباما مورد بررسی بیشتری از سوی کاندیداهای مخالف قرار خواهد گرفت.

یکی از انتقادهای شدید کاندیداهای جمهوری خواه از باراک اوباما چگونگی رویارویی وی با جمهوری اسلامی ایران است. جمهوری خواهان بر این نظر هستند که باید برای جلوگیری از تولید بمب اتمی در ایران، با حکومت ایران شدیدتر برخورد شود.

XS
SM
MD
LG