لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۴

جمهوری اسلامی ايران در نامه ای به سازمان ملل به اظهارات ژنرال مولن اعتراض کرد


جمهوری اسلامی ايران در نامه ای به سازمان ملل به اظهارات ژنرال مولن اعتراض کرد
جمهوری اسلامی ايران در نامه ای به سازمان ملل به اظهارات ژنرال مولن اعتراض کرد

سفير ايران در سازمان ملل متحد طی نامه ای به شورای امنيت نسبت به اظهارات اخير درياسالار مايک مولن، رييس ستاد مشترک نيروهای مسلح ارتش آمريکا، اعتراض کرده است.

درياسالار مولن يکشنبه هفته جاری گفته بود آمريکا در صورت لزوم طرحی مناسب برای عمليات نظامی عليه ايران در دست دارد و پرزيدنت اوباماست که در باره استفاده از آن تصميم خواهد گرفت.

محمد خزايی، نماينده جمهوری اسلامی ايران در سازمان ملل متحد، در اين نامه می گويد مقامهای آمريکايی و بعضی نمايندگان کنگره آمريکا به طور علنی جمهوری اسلامی را به توسل به زور تهديد می کنند و اين تهديدها نقض آشکار حقوق بين الملل و اصول اساسی منشور سازمان ملل متحد است.

در همين حال مادر يکی از سه گردشگر آمريکايی که بيش از يک سال است در ايران بدون محاکمه در بازداشت به سر می برند از سازمان ملل متحد خواست برای رهايی فرزند خود از سلول انفرادی دست به اقدام فوری بزند.

نورا شورد، مادر سارا شورد، گردشگر ۳۱ ساله آمريکايی می گويد دخترش به تازگی در تماسی تلفنی به او اعلام کرده که غده ای در سينه اش يافت شده و او در وضعيت پيش از سرطان قرار دارد. وی همچنين، دچار افسردگی شده است.

مادر سارا شورد روز پنجنشنبه گفت وی از گزارشگر ويژه سازمان ملل متحد در امور شکنجه خواسته است تا فوراً با مقامات ايرانی برای پايان دادن به حبس دخترش در سلول انفرادی، وارد عمل شود.

نورا شورد، که پرستار است می گويد شکنجه اشکال گوناگونی دارد که يکی از آنها بازداشت در سلول انفرادی است.

سارا شورد به همراه شين باوئر، نامزد بيست و هشت ساله خود و جاش فتال، دوست مشترکشان در سفر به کردستان عراق توسط نيروهای ايرانی دستگير شدند.

XS
SM
MD
LG