لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ایران ۰۰:۳۰

مولن: حمله نظامی به ایران عواقب غیرقابل پیش بینی خواهد داشت


بلندپایه ترین مقام نظامی آمریکا گفت: ایالات متحده طرحی را برای حمله نظامی به ایران به منظور جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی به سلاح اتمی،آماده کرده است، هر چند این مقام نظامی آمریکا ابراز امیدواری کرد آمریکا مجبور به استفاده از این گزینه نشود.

دریادار مایک مولن، رئیس ستاد مشترک آمریکا، گفته است که حمله نظامی به ایران عواقبی غیرقابل پیش بینی خواهد داشت. او در عین حال به شبکه خبری NBC گفت: خطر ایران مسلح به سلاح اتمی نیز غیرقابل قبول است.

به گفته آقای مولن گزینه حمله نظامی آمریکا به مراکز هسته ای ایران، همواره مطرح بوده و در آینده نیز مطرح خواهد بود. رئیس ستاد مشترک آمریکا ابراز امیدواری کرد که وضعیت به مرحله ای نرسد که اجرای چنین طرحی الزامی شود.

جمهوری اسلامی ایران می گوید: برنامه هسته ای اش اهدافی صلح آمیز دارد؛ اما کشورهای غربی به تهران مشکوک اند و می گویند جمهوری اسلامی در تلاش برای تولید سلاح اتمی است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکنون چهار قطعنامه تحریمی را علیه تهران صادر کرده است. چهارمین قطعنامه در ماه ژوئن و پس از آن صادر شد که تهران طرح انتقال و تبادل اورانیوم غنی شده به خارج از کشور را نپذیرفت. به موجب این طرح ذخائر اورانیوم در ایران می یافت و توانایی این کشور برای تولید سلاح به تاخیر می افتاد.

XS
SM
MD
LG