لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۳

آمریکا: سازمان ملل شواهدی از انحراف کمک‌های بشردوستانه در غزه ندارد


وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که سازمان ملل متحد به‌دقت نشانه‌هایی از انحراف کمک‌های بشردوستانه حماس برای غیرنظامیان غزه را دنبال می‌کند و افزود که تاکنون چنین نشانه‌هایی را گزارش نکرده است.

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: «سازمان‌های وابسته به سازمان ملل متحد کمک‌های بشردوستانه را پس از ورود به غزه ارائه می‌کنند و تا به امروز هیچ نشانه‌ای از انحراف را به ما گزارش نکرده‌اند».

میلر گفت که سازمان ملل، ساز و کارهایی دارد تا اطمینان حاصل کند که حماس کمک‌های در نظر گرفته شده برای غیرنظامیان را ضبط نمی‌کند.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل اعلام کرد که ۲۰ کامیون حامل کمک‌های بشردوستانه روز دوشنبه از گذرگاه رفح به غزه عبور کردند.

علاوه بر این، روز شنبه و یکشنبه، در مجموع ۳۴ کامیون توانستند با تجهیزات نجات وارد غزه شوند. این کمتر از۴ درصد از میانگین روزانه کالاهایی است که قبل از ۷ اکتبر وارد غزه می شدند.

رفح گذرگاه اصلی غزه به مصر است و پس از حمله تروریستی ۱۵ مهر حماس از نوار غزه به اسرائیل و متعاقب آن «محاصره کامل» غزه از سوی اسرائیل، این گذرگاه به نقطه کانونی تلاش‌ها برای تحویل کمک‌های بین‌المللی به ساکنان غزه مبدل شده است.

XS
SM
MD
LG