لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۳۹

گزارش : شمار آوارگان در جهان از ۶۰ میلیون نفر می گذرد


آژانس آوارگان و پناهجویان سازمان ملل متحد هشدار داده است شمار مردمانی که مجبور به ترک خانه و کاشانه خود می شوند، تا پایان امسال – ۲۰۱۵ – احتمالا از ۶۰ میلیون نفر فراتر خواهد رفت.

آژانس پناهجویان سازمان ملل متحد در گزارش تازه خود وضعیت آوارگان در شش ماه اول سال جاری میلادی را بررسی کرده و صدها هزار آواره ای را که از طریق مدیترانه به اروپا رفته اند، یا هزاران نفری را که از مناقشات در سراسر جهان در این مدت گریخته اند شامل نمی شود.

ارقام حاکی است مجموع رقم آوارگان در جهان تا نیمه ۲۰۱۵ از ۲۰ میلیون نفر فراتر رفته، درخواست پناهندگی نسبت به سال ماقبل ۷۸ درصد افزایش یافته، و شمار مردمی که در داخل کشورهایشان آواره شده اند، حدود دو میلیون نفر افزایش یافته و اینک ۳۴ میلیون نفر تخمین زده می شود.

سخنگوی آژانس پناهندگان ملل متحد به صدای آمریکا گفت سطوح جاری آوارگان، که پیش بینی می شود تا پایان سال از ۶۰ میلیون بیشتر شود، از زمان جنگ جهانی دوم به این سو بی سابقه بوده است.

او گفت "امروز از هر ۱۲۲ نفر یک نفر ممکن است آواره شود، و این بسیار نگران کننده است زیرا آنچه برای آوارگان این است که ممکن است سال ها، برخی برای تمام عمر ، در چنین وضعیتی باقی بمانند.»

گزارش می گوید نرخ های بازگشت داوطلبانه در پایین ترین سطوح در سه دهه قرار دارد. در همین حال،به نظر می رسد دولت ها حاضر نیستند برای یافتن راه حل هایی جهت مشکلات آوارگان با هم کار کنند.

XS
SM
MD
LG