لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۵

تلفات ارتش اوکراین در درگیری با جدایی طلبان حامی روسیه افزایش یافت


تشدید درگيری‌ها در شرق اوکراين
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

تازه ترين گزارش ها از افزايش شمار تلفات ارتش اوکراين در جنگ با طرفداران روسيه در شرق این کشور حکايت دارد.

آندری ليسنکو، سخنگوی وزارت دفاع اوکراين صبح روز يکشنبه از افزایش تلفات نيروهای ارتش اوکراين در جنگ با طرفداران روسيه در شرق این کشور خبر داد و گفت تنها در درگيری های ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ سرباز کشته و ۲۰ تن زخمی شده اند.

گزارش های متعدد حاکی از آن است، از روز شنبه ده ها تن از نيروهای ارتش اوکراين و چندين غير نظامی در مناطق جنگی شرق اوکراين کشته شده اند. از تلفات احتمالی جدايی طلبان در اين درگيری های هنوز گزارشی در دست نيست.

نا آرامی های جاری در حالی رو به افزايش دارد که تلاش ديپلماتيک اتحاديه اروپا و رئيس جمهوری اوکراين که خواستار انجام دور ديگری از مذاکرات مستقيم با رهبران جدايی طلبان طرفدار روسيه شده بود، روز شنبه در مينسک به شکست انجاميد.

گروه سه جانبۀ موسوم به «تماس» شامل روسيه، اوکراين و سازمان امنيت و همکاری اروپا روز شنبه پس از ساعت ها مذاکره در بيانيه ای اعلام کردند، نمايندگان مناطق تحت کنترل جدايی طلبان شرق اوکراين با چشم انداز بحث در زمينه اجرای توافق آتش بس موجود و خارج کردن جنگ افزار های سنگين از شرق اوکراين به مينسک نيامده بودند، هدف واقعی آنها بازنگری پروتکل مينسک و تجديد نظر در مورد چهارچوبی بود که در مينسک برای ترک مخاصمات جاری پيشنهاد شده است.

شکست آتش بس ساکنان مناطق ناآرام شرق اوکراين را در وضعيت پيچيده ای قرار داده است. جمعيت مناطق جنگی در برخورد با وضعيت جاری ديدگاه های متفاوتی ارائه می دهند. برخی به شدت نگران و وحشت زده اند، و برخی ديگر با وجود موشک باران های بی محابای جدايی طلبان طرفدار آنها هستند.

XS
SM
MD
LG