لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۴

جان بولتون: تحریم‌ها تا زمانی که رفتار روسیه تغییر نکند باقی خواهند ماند


جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری ایالات متحده در یک نشست خبری در کی‌یف پایتخت اوکراین - ۲ شهریور ۱۳۹۷
جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری ایالات متحده در یک نشست خبری در کی‌یف پایتخت اوکراین - ۲ شهریور ۱۳۹۷

مشاور امنیت ملی کارئیس جمهوری ایالات متحده روز جمعه گفت تحریم‌های آمریکا علیه روسیه تا زمانی که مسکو رفتار خود را تغییر ندهد، باقی خواهند ماند.

جان بولتون، همزمان با جشن‌های سالگرد استقلال اوکراین از اتحاد جماهیر شوروی (سابق)، جهت نشان دادن حمایت آمریکا از آن کشور به کی‌یف رفته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وی در نشستی خبری در کی‌یف گفت، «تحریم‌ها به قوت خود باقی می‌مانند و تا زمانی که رفتار مسکو تغییر نکند باقی خواهند ماند.»

آقای بولتون که پس از دیدار با رئیس جمهوری اوکراین با خبرنگاران گفت‌وگو می‌کرد، بار دیگر از اقدام روسیه به الحاق شبه جزیره کریمه به خاک خود انتفاد کرد.

شاور پرزیدنت ترامپ با اشاره به این که این موضع در دیدار ۱۶ ژوئیه سران آمریکا و روسیه در فنلاند مطرح شد، گفت موضع و سیاست ما همان است که قبلا بود.

اظهارات جان بولتون یک روز پس از دیدار او با «نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت ملی روسیه در ژنو سوئیس بیان شد.

واشنگتن و متحدان آن مسکو را متهم به حمایت از جدایی‌طلبان اوکراین می‌کنند و در اعتراض به الحاق کریمه به خاک روسیه در سال ۲۰۱۴، مسکو را تحریم کرده‌اند.

روابط واشنگتن و مسکو در چند سال اخیر به دلیل اختلاف بر سر برخی مسائل، از جمله اوکراین، سوریه و دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا، سرد شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG