لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۲

بانوی اول اوکراین: نمی‌خواهم باور کنم که حمایت از اوکراین در حال کم‌رنگ شدن است


بانوی اول اوکراین، اولنا زلنسکا
بانوی اول اوکراین، اولنا زلنسکا

بانوی اول اوکراین، اولنا زلنسکا، روز چهارشنبه گفت: «با کم‌رنگ شدن همبستگی جهانی، کشور جنگ‌زده او دچار مشکل خواهد شد.» او همچنین گفت که هنوز معتقد است بشریت پیروز خواهد شد و حمایت‌ها ادامه خواهد داشت.

بحران هزینه‌های زندگی، از جمله افزایش هزینه انرژی، در اولویت برنامه‌های سیاسی اروپا قرار دارد و برخی نگرانند که این موضوع، به آرامی توجه را از درگیری‌هایی که اوکراین را از زمان تهاجم نیروهای روسیه، در هم شکسته است، منحرف کند.

همسر رئیس‌ جمهوری اوکراین، در مصاحبه‌ای در حاشیه «اجلاس وب لیسبون»، بزرگترین رویداد فناوری اروپا، به رویترز گفت: «من نمی‌خواهم باور کنم که حمایت از اوکراین در حال کم‌رنگ شدن است، من معتقدم که این توجه کاهش نخواهد یافت.»

او افزود «من معتقدم روح جمعی، یکدلی، عواطف و روابط انسانی پیروز خواهد شد.»

در تحولی دیگر در رابطه با اوکراین، کاخ سفید اعلام کرده که نیروهای روسیه با کاهش مهمات دوربرد هدایت‌شونده روبرو هستند و کره‌ شمالی، مخفیانه مقدار «قابل توجهی» گلوله‌های توپ به روسیه می‌فرستد.

روز چهارشنبه دوم نوامبر، کاخ سفید اعلام کرد که کره‌ شمالی مخفیانه مقدار «قابل توجهی» گلوله‌های توپ به روسیه می‌فرستد که البته تاثیر چشمگیری بر اقدامات جنگی مسکو در اوکراین نخواهد داشت.

به گزارش آسوشیتدپرس، جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی گفته که کره شمالی این گونه وانمود می‌کند که این مهمات به خاورمیانه یا آفریقای شمالی ارسال می‌شود.

XS
SM
MD
LG