لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۲۲

بررسی اتحادیه اروپا برای وضع تحریم علیه اوکراین


فرانسه ، آلمان و آمریکا موضع واحدی علیه جدید ترین خشونت های مرگبار در اوکراین اتخاذ می کنند.

در جریان کنفرانس خبری مشترکی با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در پاریس در روز چهارشنبه، فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه، خواهان برقراری «تحریم های سریع و هدفمند علیه مسئولان سرکوب» در اوکراین شد و خشونت را «غیر قابل بیان و قبول» نامید.

خانم مرکل گفت وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا روز پنجشنبه در جلسه ای در بروکسل، در باره تحریم هایی که می تواند علیه کیف وضع شود بحث خواهند کرد. او همدردی خود را با قربانیان در اوکراین ابراز داشت و گفت اتحادیه اروپا نمی تواند خشونتی را که شدت می گیرد بپذیرد.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در پاریس با همتای فرانسوی خود ملاقات کرد و گفت او با شریکان ایالات متحده در اتحادیه اروپا درباره تحریم ها و اقدامات دیگربرای فراهم آورد فضایی جهت مصالحه بین دولت اوکراین و اپوزیسیون گفت و گو می کند.

کری افزود واشنگتن و پاریس براین عقیده اند که امکان پرهیز از خشونت در کیف و تامین آرمان های مردم اوکراین وجود دارد.

در این میان، در مسکو سخنگوی کرملین اعتراضات مرگبار در اوکراین را به عنوان «کوششی برای کودتا» محکوم کرد و این ادعا را که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه رئیس جمهوری اوکراین را در مورد چگونگی برخورد با بحران راهنمایی می کند تکذیب کرد. او گفت مسکو در امور داخلی اوکراین مداخله نخواهد کرد.
XS
SM
MD
LG