لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۵

ادامه ضدحملات علیه روسیه؛ سربازان اوکراین وارد روستای استراتژیک «روبوتین» شدند


سربازان اوکراینی با یک راکت‌انداز به سمت نیروهای روسی در نزدیکی خط مقدم در منطقه زاپوریژیا شلیک می‌کنند - ۱۹ اوت ۲۰۲۳ (۲۸ مرداد ۱۴۰۲)
سربازان اوکراینی با یک راکت‌انداز به سمت نیروهای روسی در نزدیکی خط مقدم در منطقه زاپوریژیا شلیک می‌کنند - ۱۹ اوت ۲۰۲۳ (۲۸ مرداد ۱۴۰۲)

اوکراین روز سه‌شنبه، ۳۱ مرداد، اعلام کرد نیروهایش وارد روستای استراتژیک روبوتین در جنوب شرقی این کشور شده‌اند که یک پیشروی بالقوه قابل توجه در ضدحمله این کشور علیه نیروهای روسی است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، هانا مالیار، معاون وزیر دفاع اوکراین، در تلگرام گفت که سربازان اوکراینی پس از ورود به روبوتین، تخلیه غیرنظامیان را سازماندهی می‌کنند، اما همچنان زیر آتش نیروهای روسی قرار دارند.

ژنرال الکساندر تارناوسکی، فرمانده نیروهای اوکراینی در جنوب کشور، در تلگرام، زیر تصویر یک سرباز در تانک نوشت: «سربازان ما در روستای روبوتین هستند.»

روستای روبوتین در ۱۰ کیلومتری جنوب شهر خط مقدم اوریخیف در منطقه زاپوریژیا واقع است که در مسیر یک جاده مهم به سمت شهر توکماک، یک جاده و یک مرکز مهم خطوط راه آهن که تحت اشغال روسیه هستند، قرار دارد.

بازپس‌گیری توکماک، در حالی که نیروهای اوکراینی در تلاش برای پیشروی به جنوب کشور و به سمت دریای آزوف، و از هم پاشی نیروهای اشغالگر روسیه هستند، نقطه عطفی برای اوکراین در برابر روسیه خواهد بود.

مؤسسه مطالعات جنگ، که یک گروه تحقیقاتی و اندیشکده آمریکایی است، حملات اوکراین به روبوتین را از نظر تاکتیکی مهم توصیف کرده است. پیشروی در این منطقه می‌تواند به نیروهای اوکراینی امکان آن را بدهد که عملیات خود را فراتر از متراکم‌ترین زمین‌های مین‌گذاری شده روسیه ببرند، امری که باعث توقف عملیات ضدحمله اوکراین شده بود.

XS
SM
MD
LG