لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۳

طالبان سه بریتانیایی را بازداشت کرده است


افغانستان - آرشیو
افغانستان - آرشیو

یک گروه غیرانتفاعی بریتانیایی به نام «شبکه پرزیدیوم» روز شنبه اعلام کرد که گروه طالبان سه مرد بریتانیایی را در افغانستان بازداشت کرده‌ است.

در این ارتباط، وزارت خارجه بریتانیا در بیانیه‌ای گفت: «ما به شدت کار می‌کنیم تا ارتباط کنسولی با اتباع بریتانیایی بازداشت شده در افغانستان را بدست آوریم و از خانواده‌ها‌ی شان حمایت می‌کنیم.»

گزارش‌های رسانه ای می‌گویند یکی از این اشخاص کوین کورنول، ۵۳ ساله، یک پزشک خیریه است. دیگری، یک مدیر هتل برای امدادگران، که نامش برده نشده و سومین شخص، یک چهره شبکه اجتماعی یوتیوب به نام مایلز راتلج است.

راتلج، ۲۱ ساله، در مطبوعات بریتانیا به عنوان یک «گردشگر ریسک‌پذیر» توصیف می‌شود، کسی که به کشورهای خطرناک سفر می‌کند و در مورد آن مطالب آنلاین منتشر می‌کند.

اسکات ریچاردز، از «شبکه پرزیدیوم» به اسکای نیوز گفت: «ما معتقدیم که آنها از سلامت برخوردار هستند و به خوبی با آنها رفتار می شود... و به ما گفته شده است که آنها در بهترین شرایطی ممکنی هستند که می‌توان در چنین وضیعتی انتظار داشت.»

او گفت که «هیچ تماس معنادار» بین مقامات و دو نفری که پرزیدیوم به آنها کمک می کند، وجود نداشته است.

گمان می‌رود که این دو مرد از ماه ژانویه در بازداشت طالبان باشند.

مشخص نیست که شخص سوم چه مدت در بازداشت بوده است. پرزیدیوم از طالبان خواست که این سه تن را آزاد کند و گفت شرایط پیش آمده، به گمان آنها، به خاطر «سوء تفاهم» بوده است.

XS
SM
MD
LG