لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۴

پلیس بریتانیا ادعاهای جدید «پارتی گیت» علیه بوریس جانسون را بررسی می‌کند


بوریس جانسون، نخست‌وزیر پیشین بریتانیا، پس از اینکه روز سه‌شنبه دو نیروی پلیس مطالبی را در مورد نقض احتمالی قرنطینه کووید توسط او منتشر کردند، با تحقیقات بیشتری درباره رسوایی «پارتی‌گیت» از سوی پلیس مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پلیس متروپولیتن لندن تایید کرد که در حال «بررسی» اطلاعات جدیدی است که هفته گذشته در رابطه با «نقض احتمالی» قوانین کرونا در داونینگ استریت بین ژوئن ۲۰۲۰ تا ماه مه ۲۰۲۱ دریافت کرده است.

در همین حال، تایمز که این ماجرا را منتشر کرد گفت که پلیس در حال تجزیه و تحلیل اطلاعات جدید مربوط به قانون‌شکنی احتمالی در املاک مربوط به بوریس جانسون در خارج از لندن است.

همچنین چندین منبع به این روزنامه گفتند که قانون‌شکنی‌های احتمالی شامل خانواده جانسون و دوستان او نیز می‌شود، ولی یک منبع نزدیک به رهبر سابق حزب این خبر را تکذیب کرد.

جانسون، ۵۸ ساله، تابستان گذشته در پی اختلافاتی در حزب حاکم، پس از ماه‌ها اتهامات نقض قرنطینه و رسوایی‌های دیگر از سمت نخست‌وزیری برکنار شد.

او همواره در پارلمان، نقض احتمالی قرنطینه کووید را ـ که او یا کارکنانش محدودیت‌های دوران همه‌گیری را با برپایی تجمع‌های شلوغ در خیابان داونینگ زیر پا گذاشته‌اند ـ رد کرد.

اما پلیس پس از تحقیقات جنایی برای ده‌ها دستیار او جریمه‌ صادر کرد و جانسون اولین نخست‌وزیر بریتانیا شد که در یک گردهمایی‌ «قانون» را زیر پا گذاشته است.

اکنون شبح تحقیقات جدید پلیس اعضای دفتر کابینه را که از نخست وزیر نیز حمایت می‌کردند، تعقیب می‌کند.

پیش‌تر بوریس جانسون به سه سال پرتلاطم خود در مقام نخست‌وزیری بریتانیا پایان داد و میراثی پرچالش را برای جایگزین خود، لیز تراس، باقی گذاشت.

XS
SM
MD
LG