لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۰

نظرسنجی‌ها پیش‌بینی می‌کنند که حزب کارگر بریتانیا در مسیر پیروزی قاطع در انتخابات است


کی‌یر استارمر، رهبر حزب کارگر بریتانیا، به همراه معاونش آنجلا رینر، پیش از آغاز کنفرانس سالانه حزب کارگر بریتانیا در شهر لیورپول، بریتانیا - ۷ اکتبر ۲۰۲۳ (۱۵ مهر ۱۴۰۲)
کی‌یر استارمر، رهبر حزب کارگر بریتانیا، به همراه معاونش آنجلا رینر، پیش از آغاز کنفرانس سالانه حزب کارگر بریتانیا در شهر لیورپول، بریتانیا - ۷ اکتبر ۲۰۲۳ (۱۵ مهر ۱۴۰۲)

بنا بر یک نظرسنجی که نتایج آن روز شنبه، ۱۵ مهرماه، توسط روزنامه بریتانیایی «آبزرور» منتشر شده، حزب کارگر اپوزیسیون بریتانیا در مسیر کسب پیروزی قاطع در انتخابات سراسری سال آینده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اکثر نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که حزب کارگر، حدود ۲۰ امتیاز از حزب محافظه‌کار ریشی سوناک، نخست وزیر کنونی بریتانیا جلوتر است. هرچند مفسران می‌گویند که پیشتازی احتمال دارد که سست باشد.

آژانس پژوهشی «سرویشن» در این نظرسنجی، بیش از ۱۱ هزار نفر رای دهنده بین ۱۱ تا ۲۵ سپتامبر را مورد سوال قرار داد و سپس با استفاده از مدلی برای تولید نتایج حوزه به حوزه استفاده کرد.

پیش‌بینی اصلی این بود که حزب کارگر ۴۲۰ کرسی، حزب محافظه کار ۱۴۹ کرسی و حزب لیبرال دموکرات ۲۳ کرسی به دست بیاورند و حزب کارگر ، که از سال ۲۰۱۰ از قدرت خارج شده بود، را با ۱۹۰ کرسی در مجلس عوام پارلمان در اکثریت قرار دهند.

نظرسنجی‌ها با استفاده از این مدل، نتایج انتخابات ۲۰۱۷ بریتانیا را با موفقیت پیش‌بینی کردند.

روزنامه آبزرور گزارش داد که این نتایج پیش‌بینی می‌کنند که ۱۲ تن از وزیران کابینه آقای سوناک، از جمله الیور داودن، معاون نخست وزیر و گرانت شاپس، وزیر دفاع، کرسی‌های خود در پارلمان بریتانیا را از دست بدهند.

این نظرسنجی که پیش از کنفرانس سالانه حزب محافظه‌کار، که قرار است این هفته برگزار شود، انجام شد، نشان داد که برای رای دهندگان بریتانیایی در هر حوزه انتخابیه که می‌خواهد باشد، بحران هزینه‌های زندگی و وضعیت خدمات بهداشت ملی دو موضوع مهم هستند.

XS
SM
MD
LG