لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۱

گزارش های رسانه ای: رهبر حملات تروریستی پاریس در بریتانیا دیدارهایی داشت


تصویر منتشر شده از عبدالحمید اباعود در نشریه داعش
تصویر منتشر شده از عبدالحمید اباعود در نشریه داعش

بر اساس گزارش های مطبوعاتی، دو مقام غربی گفته اند که گمان می برند شبکه ترور مسئول حملات ۱۳ نوامبر در پاریس، با افرادی از جمله در شهر بیرمنگام بریتانیا ارتباط داشته است.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از مقامات در روز جمعه نوشت که چندین نفر در منطقه بیرمنگام مظنون به این هستند که با عبدالحمید اباعود، فردی که گفته می شود رهبری حملات تروریستی داعش در پاریس را برعهده داشت، ارتباط داشته اند.

مقامات به روزنامه وال استریت ژورنال گفتند گمان می رود دست کم یک نفر از افرادی که با حملات پاریس در ارتباط بود پیش از تیراندازی های ۱۳ نوامبر به بریتانیا سفر کرده بود.

پلیس کلانشهر لندن که وظیفه اصلی مبارزات ضد تروریستی در بریتانیا را برعهده دارد، از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است.

به نوشته روزنامه بریتانیایی گاردین، گمان می رود عبدالحمید اباعود که متولد بلژیک بود، در سال جاری میلادی به شهر بیرمنگام در شمال لندن سفر کرده بود و با افرادی هم در لندن و هم در بیرمنگام که گفته می شود قابلیت انجام اقدامات تروریستی دارند، صحبت کرده بود.

روز شنبه، پلیس در بریتانیا گفت مشغول تحقیق درباره حمله ای با چاقو در متروی لندن است که سه فرد طی آن مجروح شدند. پلیس گفت این حمله را به عنوان حمله ای تروریستی بررسی می کند.

عبدالحمید اباعود در یورش ماموران پلیس فرانسه کشته شد. در حملات تروریستی پاریس ۱۳۰ نفر کشته شدند.

در حال حاضر سطح هشدار ترور در بریتانیا "شدید" است که به معنی آن این است مقامات معتقد هستند که وقوع حمله تروریستی در این کشور امکان بالایی دارد.

XS
SM
MD
LG