لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۶

گروگان‌گیری در شمال فرانسه پایان یافت


مقام‌های محلی فرانسه عصر سه شنبه از گروگان‌گیری در شهر کوچکی در شمال کشور خبر دادند، که با دخالت ماموران پلیس پایان یافت و گروگان‌ها آزاد شدند.

به گزارش خبرنگار صدای آمریکا در پاریس، افراد مسلح در شهر کوچک "روبه" واقع در شمال فرانسه نزدیک مرز بلژیک، اقدام به تیراندازی کردند و چند نفر را به گروگان گرفتند.

نیروهای ویژه پلیس بلافاصله به محل اعزام شدند و خیابان‌های منتهی به محل گروگانگیری را، که بنابر گزارش‌ها محل سکونت یک زوج فرانسوی است، مسدود کردند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از شهردار روبه گزارش داد که گروگان‌گیری پس از یک سرقت مسلحانه صورت گرفت.

مقامات محلی نیز به خبرگزاری رویترز گفتند ظاهرا ارتباطی بین این گروگان‌گیری با حملات تروریستی دو هفته پیش در پاریس وجود ندارد.

این خبرگزاری همچنین به نقل از یک مقام پلیس گزارش داد که چند مظنون در عملیات پلیس دستگیر شده‌اند و گروگان‌های آزاد شده هم در حال حاضر در یک "محل امن" نگهداری می‌شوند.

به دنبال حملات ترویستی ۲۲ آبان ماه در پاریس که منجر به کشته شدن ۱۳۰ نفر شد، رئیس جمهوری فرانسه اعلام وضعیت فوق العاده در سراسر کشور کرد.

گمان می رود دست کم یکی از مظنونان اصلی این حملات به بلژیک گریخته باشد و تدابیر شدید امنیتی در آن کشور نیز به شدت افزایش یافته است.

XS
SM
MD
LG