لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۱

بروکسل در پی دریافت "اطلاعات دقیق" درباره یک حمله، در بالاترین هشدار امنیتی قرار گرفت


دولت بلژیک سطح هشدارهای امنیتی در بروکسل، پایتخت آن کشور، را به بالاترین حد ارتقا داده است.

نخست وزیر بلژیک روز شنبه ۲۱ نوامبر اعلام کرد که ارتقای هشدار امنیتی در پی به دست آمدن "اطلاعات دقیقی" که نشان از یک "تهدید قریب‌الوقوع" داشت، به بالاترین سطح ارتقا یافت.

شارل میشل، نخست وزیر بلژیک گفت که نگرانی از وقوع حملاتی با مواد منفجره و اسلحه توسط تعدادی از افراد در مناطق مختلف وجود دارد.

منابع ضدتروریست به خبرنگار صدای آمریکا گفته اند که "اطلاعات دقیق" که نخست وزیر بلژیک به آنها اشاره کرده، شامل خبری است که هشدار می دهد صالح عبدالسلام، متهم اصلی حملات پاریس تصمیم گرفته است قصد دارد خود را در محل شلوغی در بروکسل منفجر کند

بیانیه امنیتی دولت که در ارتباط با وضعیت امنیتی جدید منتشر شده، به شهروندان هشدار داده است که تا حد امکان از رفت و آمد در اماکن عمومی شلوغ نظیر ایستگاه های حمل و نقل عمومی و مراکز خرید خودداری کنند.

هشدارهای امنیتی در بلژیک در حالی است که اروپا با پیامدهای حملات تروریستی مرگبار اخیر در شهر پاریس فرانسه که ۱۳۰ نفر را به کشتن داد دست و پنجه نرم می‌کند.

بلژیک هفته گذشته فردی را در ارتباط با حملات تروریستی پاریس بازداشت کرده است و در تعقیب صلاح عبدالسلام، یکی از متهمان این حملات است. او مدتی در بلژیک زندگی کرده و احتمال می‌رود هم اکنون در بلژیک باشد.

مقامات بلژیکی روز شنبه به توصیۀ پلیس شبکه متروی شهر بروکسل را دست کم تا بعد از ظهر یکشنبه ۲۲ نوامبر، به حال تعطیل درآوردند.

XS
SM
MD
LG