لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۶

مرگ ۲۷ مهاجر هنگام عبور از کانال مانش؛ فرانسه و بریتانیا یکدیگر را مسئول می‌دانند


کودکان مهاجر پس از عبور از کانال مانش و رسیدن به بریتانیا - ۲۴ نوامبر ۲۰۲۱
کودکان مهاجر پس از عبور از کانال مانش و رسیدن به بریتانیا - ۲۴ نوامبر ۲۰۲۱

بیست و هفت مهاجر که سعی داشتند از راه غیرقانونی خود را به بریتانیا برسانند، روز چهارشنبه در آب‌‌های میان فرانسه و بریتانیا غرق شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این مهاجران قصد داشتند با استفاده از یک قایق بادی از کانال مانش عبور کرده و خود را به بریتانیا برسانند، که غرق شدند.

بریتانیا و فرانسه یکدیگر را مسئول این سانحه می‌دانند.

وزیر کشور فرانسه در یک مصاحبه رادیویی گفت که در بریتانیا «مدیریت مهاجرت بد است.» جرالد دارمانین همچنین از کشورهای دیگری که مهاجران با عبور از آنها خود را به فرانسه می‌رسانند خواست کار بیشتری بکنند و از بریتانیا و بلژیک و آلمان خواست به فرانسه کمک کنند و با قاچاقچیان انسان برخورد کنند.

در همین حال بریتانیا نیز گفته است که در متقاعد کردن برخی از شرکای خود «به ویژه فرانسه» برای انجام کارها به روشی که بریتانیا فکر می‌کند درست است، مشکل دارد.

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا روز چهارشنبه گفت، فرانسه باید برای ایجاد بازدارندگی در جهت جلوگیری از تلاش افراد برای عبور از کانال مانش بیشتر فعالیت کند، و افزود باندهای قاچاق انسان رسما از مجازات قتل فرار می کنند.

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه نیز گفت بریتانیا باید از «سیاسی کردن» این موضوع برای به دست آوردن امتیازات داخلی خودداری کند.

XS
SM
MD
LG