لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۳

موزه «فراری» در لندن در هفتادمین سالگرد ساخت این خودرو


لوگوی معروف «فراری» یکی از شناخته شده ترین اتومبیل‌های مسابقه ای جهان
لوگوی معروف «فراری» یکی از شناخته شده ترین اتومبیل‌های مسابقه ای جهان

سری اتومبیل‌های زیبای «فراری» مدل جی پنجاه (J50) در موزه طراحی لندن به نمایش در آمده اند.

ولی این نمایشگاه در مورد نیروی اسب بخار و فن آوریهای اتومبیل سازی نیست، بلکه به طراحی بدنه و زیبایی ظاهری آن مربوط می شود.

این نمایشگاه با عنوان « آندر د اسکین» یا به «اصطلاح زیر پوست» می خواهد لایه خارجی فراری را بردارد و طراحی این اتومبیل اسپورت ایتالیایی را عمیق تر و از زیر نشان دهد.

گِما کِرتِین، یکی از مسئولین نمایشگاه فراری به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «این نمایشگاه فقط برای خوره های اتومبیل یا ماشین بازها نیست. می خواستیم برای بازدیدکننده های گسترده ای جذاب باشد. به خاطر همین به شخصیت فراری و به داستان طراحی آن نگاه می کند؛ به توسعه این برند و همینطور ماشین های زیبایش. امیدواریم کسانی هم که از اتومبیل هیچی نمی دانند به این جا بیایند و از این نمایشگاه لذت ببرند.»

اتومبیل های فراری به نمایش در آمده در این موزه روی هم حدود ۱۴۰میلیون پوند بریتانیا ارزش دارند و یکی از مهم ترین کلکسیون هایی محسوب می شود که تا کنون در خارج از کارخانه فراری به نمایش در آمده است.

خانم کرتین در ادامه مصاحبه گفت: «به نظر من یک ظرافت خاص و یک کیفیت مجسمه سازی ایتالیایی در این اتومبیل هست. ولی با نوآوری های فنی و سرعت هم ترکیب شده است. مهندسی و زیبایی با هم برابر به کار رفته و هیچکدام مهمتر از دیگری نیست.»

«انزو فراری» موسس کارخانه فراری یک بار گفت: «ماشین های مسابقه ای نه زشت هستند نه زیبا. وقتی زیبا می شوند که مسابقه را می برند.»

فراری هنوز یکی از شناخته شده ترین اتومبیل های مسابقه ای در جهان است که به مرور به یک اتومبیل لوکس و تجملی تبدیل شده است که یکی از نشانه های تمول و شیکی محسوب می شود.

نمایشگاه «فراری، آندر د اسکین» یا فراری، زیر پوست تا پانزدهم آوریل سال ۲۰۱۸ در موزه طراحی در ناحیه کنزینگتون لندن به روی عموم باز خواهد ماند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG