لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۱

بریتانیا بخش‌های طلا و نفت روسیه را هدف تحریم‌های جدید قرار داد


جیمز کلورلی، وزیر خارجه بریتانیا
جیمز کلورلی، وزیر خارجه بریتانیا

دولت بریتانیا، روز چهارشنبه هفدهم آبان، ۲۹ شخص و نهاد در بخش‌های طلا و نفت روسیه را به منظور تلاش برای هدف گرفتن منابع مالی جنگ‌ مسکو در اوکراین تحریم کرد.

از جمله تحریم‌شدگان، یک شبکه مستقر در امارات متحده عربی است که به گفته بریتانیا، مسئول انتقال بیش از ۳۰۰ میلیون دلار از درآمد فروش طلا به روسیه بوده است.

بریتانیا همچنین دو شرکت از بزرگ‌ترین استخراج‌کنندگان طلای روسیه به نام‌های «نورد گولد» و «های‌لند گلد ماینینگ» و همچنین دو الیگارش؛ ولادیسلاو سویبلوف و کنستانتین استروکوف را تحریم کرد.

جیمز کلورلی، وزیر خارجه بریتانیا، در بیانیه‌ای گفت: «تحریم‌های امروز به کسانی ضربه خواهد زد که برای کاهش تأثیر تحریم‌های ما بر بخش طلا و نفت روسیه، دو منبع حیاتی درآمد برای جنگ روسیه در اوکراین، به پوتین کمک کرده‌اند.»

تا به امروز، بریتانیا بیش از یک هزار و ۸۰۰ شخص، شرکت و گروه وابسته به روسیه، از جمله ۱۲۹ الیگارش را که مجموع دارایی خالص آنها در زمان آغاز جنگ روسیه در اوکراین، ۱۴۵ میلیارد پوند برآورد شده بود، تحریم کرده است.

بریتانیا می‌گوید تحریم‌های جدید به منظور جلوگیری از کمک به روسیه برای فرار از تأثیر تحریم‌های بین‌المللی اعمال شده است.

در بیانیه وزارت خارجه بریتانیا آمده است که بازارهای طلا و نفت روسیه تحت کنترل کرملین قرار دارند و به عنوان منابع حیاتی درآمد برای تهاجم غیرقانونی این کشور به اوکراین عمل می‌کنند.

به عنوان بخشی از تحریم‌های جدید، یک شرکت معامله‌کننده طلا به نام «پالوما پرشس» و شخصی به نام هوارد جان بیکر که نقشی مهم در مدیریت آن داشت، هدف تحریم قرار گرفته‌اند.

وزیر خارجه بریتانیا گفت که تحریم‌ها علیه روسیه ضربه سنگینی به تأمین مالی جنگ کرملین در اوکراین وارد می‌کند و تا به امروز، پوتین را از بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار درآمد برای هزینه در تهاجمش علیه اوکراین محروم کرده است.

XS
SM
MD
LG